transport - bus
27 lipca 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Jak się przygotować do zagranicznego przejazdu busem?

Busy są jednym z najczęściej wybieranych środków transportu do podróży zagranicznych. Zwłaszcza do wyjazdów w celach zarobkowych, kiedy przygotowani na kilka miesięcy ciężkiej pracy zabieramy ze sobą ciężki bagaż, za który w samolocie musielibyśmy słono zapłacić. Jak się przygotować do zagranicznej podróży busem? Co muszę wiedzieć, aby było mi wygodnie? Czy muszę się specjalnie przygotować do przejazdu busem? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.

Po pierwsze – wybierz dobrego przewoźnika

Jak wybrać firmę transportową, żeby się – jak na ironię – nie przejechać?

Ekspert z Thunder BUS podpowiada: Dobrze sprawdzić na początku, czy przewoźnik oferuje regularne przejazdy. Jeśli tak, to zyskujemy pewność, że mamy do czynienia z profesjonalistami, którym ludzie ufają. Ten biznes jest wyjątkowo wyczulony na opinię klientów.

Koniecznie zobacz, jakie busy ma w swojej flocie przewoźnik. Wygodne fotele, klimatyzacja, czyste wnętrze – to jest to, czego powinieneś szukać. Dobrze, jeśli transport będzie komfortowy, a przy tym bezpieczny – wyposażenie w pasy bezpieczeństwa, nawigację, systemy kontroli trakcji również powinny być wzięte na celownik.

Dzięki przewozom w systemie door-to-door odpadnie Ci przygotowywanie transportu do punktu odjazdu oraz organizacji przewozu już na miejscu, w obcym, zagranicznym mieście. Przewoźnik odbierze Cię ze wskazanego adresu (np. z domu) i dowiezie pod inny wskazany przez Ciebie adres (np. do wynajętego mieszkania we Frankfurcie). Wygodne, prawda?

Ostatnia bardzo ważna sprawa – bagaż. Każdy przewoźnik wprowadza limity wagowe lub gabarytowe bagażu, aby nie przeciążyć pojazdu. Najkorzystniej, jeśli w busie mieści się nie więcej, niż 10 osób, bo wtedy można zabrać większą torbę, a i jest wygodniej.

Jak przygotować się na długą podróż za granicę?

Po wybraniu dobrego przewoźnika pozostaje przygotowanie zagranicznej podróży busem tak, aby podróż się nie dłużyła. Nie raz podziękujesz sobie w duchu za znalezienie wygodnego busa. Niektórzy mają jednak tak, że nawet najlepsze siedzenia nie uchronią przed puchnącymi stopami. Rozwiązaniem mogą być specjalne skarpetki uciskowe, które wspomogą naturalne krążenie krwi i limfy. Od razu po zajęciu miejsca zdejmij buty, to też pozwoli Twoim stopom odpocząć. Dobrze też wziąć sobie poduszkę. Z dużą pewnością będziesz drzemać w drodze, Twój kark Ci podziękuje za odrobinę wsparcia.

Podróż szybciej minie, jeśli weźmiesz coś do czytania. Najlepiej wykup jednorazowo dostęp do cyfrowej biblioteki książek, audiobooków i podcastów (Legimi, Empik lub inne). Umilą długie godziny podróży, jednocześnie nie zajmując dodatkowego miejsca – wszystko będziesz mieć w telefonie. Nie zapomnij jednak o naładowanym power banku, bo używany intensywnie smartphone szybko się rozładuje.

Koniecznie zabierz ze sobą coś do picia. Polecamy wodę, inne napoje mogą być moczopędne, a to w podróży busem może być problematyczne. Przygotuj sobie przekąski, w podróży wielu ludziom apetyt dopisuje bardziej niż zwykle.