japońskie auto
26 listopada 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Jak nabyć auto z japońskiego rynku?

Obecnie wybór samochodów jest ogromny, zwłaszcza że o wiele prostsze stało się sprowadzanie ich z rynków zagranicznych. Możliwy jest zatem zakup auta nawet z Japonii. W jaki sposób można je nabyć? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się, jak przebiega proces sprowadzania samochodu z Japonii, kto konkretnie się tym zajmuje oraz czy warto się na to zdecydować.

Przebieg zakupu auta z Japonii

Jeśli zamierzasz kupić auto z Japonii, najlepiej zrobić to za pośrednictwem jednej z doświadczonych firm. Jej pracownicy, zaznajomieni z tamtejszym rynkiem, zapoznają Cię z całym wachlarzem dostępnych ofert. Wysokiej jakości usługi można poznać między innymi po tym, że dani specjaliści udzielą Ci dokładnych informacji dotyczących stanu auta oraz doradzą w kwestii wysokości kwoty przeznaczonej na licytację. Przykładem firmy zajmującej się sprowadzaniem samochodów z Azji jest TokioCars.

Po dokonaniu wyboru auta i ustaleniu kwoty udziału w licytacji można przejść do podpisania umowy oraz wpłacenia zaliczki. Klient ponosi resztę kosztów dopiero po zakupie samochodu przez pośrednika. Następnie firma zajmująca się sprowadzaniem aut z Japonii ma obowiązek zadbać o jego bezpieczny transport. Bardzo wygodną opcją jest skorzystanie z możliwości dostarczenia pojazdu pod wskazany adres. Trzeba pamiętać o tym, aby być przygotowanym na ewentualne dodatkowe opłaty związane z importem auta, jednak klient powinien zostać poinformowany o takiej sytuacji wcześniej.

Na co zwracać uwagę, wybierając pośrednika?

Wiedza i doświadczenie firm pośredniczących w sprowadzaniu samochodów zza granicy są niezastąpione. Aby jednak cały proces zakończył się z sukcesem, konieczne jest zatrudnienie specjalistów. Można ich poznać między innymi po przejrzystych warunkach umowy, a także stałym kontakcie z klientem i informowaniu go o postępie sprawy. W interesie pośrednika powinno być wylicytowanie samochodu wysokiej jakości w korzystnej cenie oraz bezpieczne dostarczenie go do kupującego. Auta z Japonii cieszą się uznaniem między innymi ze względu na swoją wyjątkowość. Zwykle są one również zadbane, zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym. Mimo tego, że z reguły były już używane, często charakteryzują się małym przebiegiem.

Samochód zza granicy jest marzeniem, które zdecydowanie warto spełnić. Nabycie eleganckiego auta z Japonii jest obecnie o wiele łatwiejsze niż kiedyś. Przede wszystkim trzeba jednak pamiętać o określonych kosztach, które należy ponieść, a także zdecydować się na współpracę z profesjonalistami.