30 sierpnia 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Jak dostać się do Niemiec? Sposoby transportu

Niemcy to popularny cel podróży wielu Polaków. Wiele osób jeździ tam do pracy, a jeszcze więcej udaje się do kraju za Odrą, aby go zwiedzić. Niektórzy przybywają tam z zamiarem odwiedzenia rodziny. Jeszcze inni muszą po prostu dotrzeć na jedno z tamtejszych lotnisk. Do Niemiec można dostać się na wiele sposobów – każdy z nich ma swoje wady i zalety. Poniżej podpowiadamy, jak najwygodniej podróżować do kraju zachodniego sąsiada.

Podróż do Niemiec własnym samochodem

Samochód wydaje się wielu osobom najlepszym środkiem transportu. Trudno nie zgodzić się z opinią, że podróżowanie własnym autem daje poczucie niezależności. Można zatrzymać się i odpocząć w dowolnym momencie, a także zmienić trasę.

Jazda samochodem może być jednak dosyć długa i uciążliwa. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy cel podróży jest znacznie oddalony od granic Polski. Kierowca po takiej trasie będzie musiał porządnie wypocząć.

Jeżeli natomiast chodzi o koszty, to podróżowanie samochodem nie jest ekonomicznym rozwiązaniem. Do kieszeni trzeba będzie głębiej sięgnąć, opłacając autostrady i rachunek za paliwo. Duży wydatek to także nocleg w czasie trasy, który jest konieczny, jeżeli jazda trwa kilkanaście godzin.

Przelot do Niemiec

Podróż samolotem do Niemiec na pewno będzie krótsza niż przejazd samochodem. Jednak do rzeczywistego czasu poświęconego na lot należy doliczyć godziny spędzone na lotnisku – odprawa i odbiór bagażu mogą trochę potrwać.

Bilety samolotowe nie są także tanie. Przelot do miasta położonego przy polskiej granicy może kosztować blisko tysiąc złotych. Do tego dochodzą koszty związane z dotarciem do centrum miasta, gdyż lotniska zazwyczaj położone są na peryferiach.

Pociągi do Niemiec

Niektórzy bardzo cenią sobie te rodzaj transportu do Niemiec. W nowych modelach pociągów można liczyć na naprawdę komfortowe warunki. Mimo tego linie kolejowe docierają bezpośrednio do niewielu miast. Natomiast przesiadki i ewentualne opóźnienia pociągów są dla podróżnych sporą niedogodnością.

Transport busem do Niemiec

Alternatywnym, ale bardzo komfortowym rozwiązaniem są busy do Niemiec. Docierają one do wszystkich większych miast w tym kraju. Dzięki nim można też dotrzeć do celu, nie nadwyrężając swojego budżetu.

Nowoczesne busy do Niemiec to pojazdy z bardzo wygodnymi fotelami, klimatyzacją i prowadzone przez doświadczonych kierowców. Podróż mija w miłej, kameralnej atmosferze oraz nie jest uciążliwa dla pasażerów – zapewnia specjalista z firmy Seba Tour.

Busy takie można wynająć, jeżeli planowana jest podróż większej grupy osób. Ponadto transport ten jest szybki i sprawny ze względu na duże umiejętności kierowców.