Powłoki ceramiczne na auto
17 lipca 2022

Kategoria:
Motoryzacja

Jak chronić lakier samochodowy przed degradacją?

Niestety lakier samochodowy każdego dnia jest narażony na różne uszkodzenia. Niektórych nie da się uniknąć, ponieważ ich powstawanie jest związane np. z warunkami atmosferycznymi. Nawet garażowane auto ulega niszczeniu podczas jazdy lub gdy jest zaparkowane na ulicy. Na szczęście możliwa jest jego ochrona. Czy wiesz, w jaki sposób można zabezpieczyć lakier samochodowy? Sprawdź, na jakie usługi się zdecydować.

Utrzymanie auta w dobrym stanie wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie wystarczy go regularnie myć, konieczne okazują się także dodatkowe usługi, wpływające na zachowanie jego dobrego stanu. Należy się jednak liczyć z tym, że niektórych czynności nie można wykonać samodzielnie. Część zabezpieczeń powinna być przeprowadzona przez profesjonalistów, mających doświadczenie oraz odpowiednią wiedzę. Pracownik firmy Majcher-Team, zajmującej się auto detailingiem mówi:

Na rynku dostępne są różne preparaty służące do ochrony lakieru samochodowego. Stosowanie ich zazwyczaj okazuje się niewystarczające. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest skorzystanie z fachowych usług, polegających na wysokiej jakości zabezpieczaniu karoserii. Taka ochrona zwiększa żywotność lakieru oraz powoduje, że dużo lepiej się on prezentuje.

Nakładanie powłok ceramicznych

Jednym ze sposobów na skuteczne zabezpieczenie lakieru samochodowego przed zniszczeniem jest nałożenie na niego specjalnych powłok ceramicznych. Zapewniają one wysoką ochronę przed różnymi uszkodzeniami. Dzięki nim auto zyskuje ładny wygląd, co również jest bardzo ważne dla właścicieli pojazdów. Na tę usługę mogą zdecydować się wszyscy, ponieważ nałożenie powłoki ceramicznej jest możliwe w przypadku każdego samochodu. W ten sposób można ochronić lakier zarówno na nowych, jak i starszych modelach aut.

Zalecamy realizację tej usługi w profesjonalnym salonie, ponieważ aby ochrona była skuteczna, trzeba użyć wysokiej jakości powłoki. Nie bez znaczenia jest również metoda jej nałożenia – powinno to być wykonane fachowo. Powłoka ceramiczna zabezpiecza pojazd przede wszystkim przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, ale także przed zarysowaniami. Ponadto wpływa pozytywnie na głębię koloru i ogranicza zabrudzenia na karoserii. Wyróżnia się odpornością na przebarwienia i kwaśne PH oraz łatwą pielęgnacją auta.

Naklejanie folii ochronnych PPF

Dobrym sposobem na zabezpieczenie lakieru samochodowego jest również naklejanie folii ochronnych PPF. Chronią one karoserię zarówno przed działaniem czynników atmosferycznych, jak i uszkodzeniami w postaci zarysowań. Folie są bezbarwne, w związku z czym po naklejeniu nie są w żaden sposób widoczne. Cechuje je wysoka wytrzymałość, mogą być używane nawet przez kilka lat. Jeśli jednak pojawi się potrzeba ich zdjęcia, jak najbardziej jest to możliwe. Folie ochronne PPF stanowią więc doskonały wybór dla osób, które w najbliższym czasie planują sprzedaż samochodu. Do tego momentu odpowiednio zabezpieczą karoserię.

Największą zaletą folii PPF jest trwałość – skutecznie zabezpieczają lakier i nie uszkadzają się pod wpływem czynników zewnętrznych. Po zdjęciu można je ponownie zaaplikować, co stanowi dużą oszczędność pieniędzy. Ponadto zastosowanie takiej ochrony zwiększa wartość samochodu, co jest bardzo ważne dla osób, które planują sprzedać pojazd. Jeśli zależy Ci na wysokiej ochronie auta, a jednocześnie jego estetycznym wyglądzie, zastanów się nad naklejeniem folii ochronnych PPF. Nie próbuj jednak robić tego samodzielnie, zdecydowanie lepiej sprawdza się powierzenie tej czynności profesjonalistom.