akumulator do samochodu
23 kwietnia 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Gdzie zaopatrzyć się w akumulator do samochodu?

Akumulator to jeden z najważniejszych elementów naszego samochodu. I podobnie jak wszystkie pozostałe komponenty z czasem ulega zużyciu. Wtedy przychodzi czas, żeby wymienić go na nowy. Problemem dla wielu kierowców może być nie tylko wybranie odpowiedniego zamiennika, ale również podjęcie decyzji, gdzie go kupić. W dzisiejszych czasach akumulator możemy nabyć na kilka sposobów – który z nich jest najbardziej opłacalny i dlaczego?

Sklepy internetowe

Zakupy za pośrednictwem Internetu to w dzisiejszych czasach już właściwie norma – czy tą drogą można nabyć również akumulator? Tak, ale całość transakcji odbywa się inaczej, niż w przypadku innych towarów. Profesjonalne, legalnie działające sklepy internetowe nie oferują bowiem dostarczenia kupionego akumulatora przesyłką kurierską. Spowodowane jest to tym, że akumulator samochodowy jest towarem wymagającym zachowania szczególnych środków ostrożności w czasie transportu. Środków takich zazwyczaj nie oferują firmy kurierskie. Z tego powodu najczęściej oferowaną formą zakupu jest odbiór w wybranym przez nas punkcie sprzedaży. To rozwiązanie wciąż jest bardzo wygodne, ponieważ nie musimy poświęcać czasu na poszukiwania potrzebnego nam akumulatora w kilku różnych sklepach – wystarczy, że zapłacimy za towar z domu i poczekamy aż będzie on dostępnym w wybranym punkcie. Przy odbiorze możemy również oddać stary akumulator.

Akumulator z hipermarketu

Odwiedzając różnego rodzaju hipermarkety również możemy natknąć się na akumulatory samochodowe, dostępne w ofercie profesjonalnych sklepów. Czy zakup w takim miejscu może się opłacić? Z jednej strony cena w hipermarkecie może być dużo niższa, niż w specjalistycznych punkcie sprzedaży, z drugiej strony nie obejmuje ona opłaty za przyjęcie starego akumulatora – możemy mieć więc problemy ze zwrotem. Najważniejsze jest jednak to, że kupując akumulatory w hipermarkecie ryzykujemy, że nabywamy towar uszkodzony. Trudno oczekiwać bowiem, żeby pracownicy takich sklepów byli świadomi, jak należy obchodzić się z towarem.

Profesjonalny sklep

Najrozsądniejszym wyborem przy zakupie akumulatora jest udanie się do firmy specjalizującej się w obrocie tego typu produktów – takiej jak hurtownia Bat Profi. Dlaczego warto się zdecydować na takie rozwiązanie? Po pierwsze – zyskujemy w ten sposób pewność, że zakupiony przez nas produkt był przechowywany zgodnie z przepisami i jest w 100% sprawny. Po drugie – możemy liczyć na pomoc specjalistów, którzy doradzą nam, na jaki akumulator warto się zdecydować. Po trzecie – możemy bez problemu i za darmo oddać zużyty akumulator. Alternatywą jest kupno akumulatora w warsztacie – zwykle możemy wtedy liczyć na montaż w cenie zakupu towaru.