26 października 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Gdzie pozostawić samochód przed podróżą samolotem?

Chcesz dojechać na lotnisko własnym środkiem transportu? To dość popularne rozwiązanie. Wiele osób decyduje się na dotarcie tam samochodem osobowym. Z pewnością zastanawiasz się, gdzie na czas urlopu pozostawić auto tak, by nie ponieść zbyt dużych kosztów. Czy rzeczywiście parking nieopodal lotniska to dobry pomysł? W tym artykule rozwiejemy wszystkie wątpliwości.  

Parking w pobliżu lotniska – czy to się opłaca?

Wielu kierowców decyduje się pozostawić swój samochód na parkingu ulokowanym nieopodal terminali lotniczych. Rzadko zdarza się bowiem, że na samym lotnisku jest wyznaczona odpowiednia dla wszystkich pasażerów ilość miejsc postojowych, a i opłaty za taki postój często bywają bardzo wysokie. W pobliżu polskich lotnisk otwiera się coraz więcej prywatnych parkingów, które konkurują między sobą cenami i ofertą. Ale czy jest to opłacalne?

Zasada jest prosta – im więcej dni postojowych, tym bardziej atrakcyjna cena. Ceny za dobę zaczynają się już od 20 złotych. Ale już za dwutygodniowy postój samochodu osobowego można zapłacić niecałe 100 złotych. W tej cenie otrzymuje się bezpieczny, strzeżony postój niedaleko lotniska. Bez problemu dojedziesz więc w strategiczne miejsce, czyli na lotnisko, a po zakończonym urlopie zapakujesz walizki z powrotem do pojazdu, nie martwiąc się o dojazd do domu.  

Od Ciebie zależy, jak wysoko wyceniasz swój komfort podróży, ale biorąc pod uwagę ceny transferów autobusowych lub taksówkowych, kilkadziesiąt złotych za parking nie wydaje się zbyt dużą kwotą.

Co otrzymujesz w cenie?

Miejsce postojowe to jedno, ale właściciele parkingów coraz częściej oferują również szereg usług dodatkowych. Oprócz tymczasowego miejsca parkingowego otrzymujesz ponadto:

  • ochronę monitoringową i tradycyjną,
  • możliwość płatności kartą lub online,
  • możliwość zarezerwowania miejsca na dany termin,
  • bezpłatny transfer na lotnisko i z lotniska.

Te usługi oferuje dziś wiele firm, na czele z PARKINGBALICE24, która oddaje do dyspozycji kierowców miejsca parkingowe nieopodal lotniska Balice. Atutem tego parkingu są dwie lokalizacje – jedna minutę od lotniska, druga 4 minuty od lotniska Balice.

Usługi dodatkowe

Niektóre parkingi, na czele ze wspomnianym wyżej, zachęcają kierowców usługami dodatkowymi.

W ramach opłaty za miejsce parkingowe możesz otrzymać dodatkowo:

  • pomoc w uruchomieniu pojazdu po dłuższym postoju (ta usługa jest nieoceniona zwłaszcza w okresie zimowym),
  • ładowanie akumulatora,
  • pomoc drogową w razie awarii.

Wszystkie te usługi zostały opracowane z myślą o najbardziej nieprzewidzianych i problematycznych sytuacjach, które niestety zdarzają się dość często. Chyba ostatnią rzeczą, o jakiej „marzą” zmęczeni po podróży kierowcy jest mierzenie się z awarią lub niedziałającym akumulatorem. Nie warto ulegać frustracji tuż po zakończonym urlopie. Najlepiej wybrać taki parking, którego pracownicy oferują nieodpłatnie niezbędne wsparcie w trudnych sytuacjach.