11 marca 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Gaz do stacji LPG. Gdzie się w niego zaopatrzyć?

Propan-butan, LPG – mieszanka gazowa znana pod tymi nazwami to jedno z najlepszych znanych człowiekowi źródeł energii. Przy jego  spalaniu nie towarzyszy tak wysoka emisja szkodliwych substancji. Ponadto jego koszt jest niemal połowę niższy od cen benzyny. Dlatego coraz więcej przy polskich drogach jest stacji LPG. Gdzie warto zaopatrywać się w paliwo do nich?

Liczy się doświadczenie

Rozważając oferty dostawców gazu w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, od jak dawna dana firma funkcjonuje. Dlaczego? Ponieważ wiek przedsiębiorstwa jest ściśle związany z jakością dostarczanych przez nie produktów i usług. Nie da się ukryć, że rynek paliwowy jest bardzo wymagający i skutecznie eliminuje usługodawców, którzy nie osiągają narzuconego przez konkurencję poziomu jakości. Jeśli dany dostawca gazu funkcjonuje na rynku od dawna – jak na przykład firma Bar-Gaz, założona w 1996 roku – możemy z dużą dozą pewności założyć, że oferowany przez nią gaz odznacza się wysoką  jakością, a sama firma cieszy się dużym zaufaniem klientów.

Jakość gazu

Kolejną rzecz, którą powinniśmy sprawdzić jest pochodzenie paliwa oraz jego jakość. W tej kwestii nie warto polegać wyłącznie na własnych przypuszczeniach – jako pośrednicy w sprzedaży gazu powinniśmy być świadomi tego, że oferowanie niskiej jakości produktu odbije się przede wszystkim na naszej reputacji oraz zyskach. Paliwo dostarczane przed dostawcę powinno posiadać certyfikaty jakości, wystawiane przez uprawnione do tego laboratoria badawcze.

Transport

Bez regularnych, płynnych dostaw paliwa stacja nie jest w stanie sprawnie funkcjonować. Dlatego wybierając dostawcę powinniśmy sprawdzić jak prezentuje się pod tym względem – czy posiada własne środki transportu (niektóre firmy mogą korzystać z usług firm transportowych), jak długo trwa realizacja zamówienia na paliwo. Zdecydowanie najlepszym wyborem będą usługi dystrybutorów, posiadających własne środki transportu – dzięki temu firma ma większą kontrolę nad cały procesem dostawy.

Oferta produktowa

Ostatnią, lecz nie mniej ważną kwestią przy wyborze dostawcy gazu LPG jest zapoznanie się ze szczegółową ofertą produktów i usług. Poza gazem do zasilania instalacji samochodów powinny znaleźć się w nim również butle nabijane gazem, używane między innymi przez mniejsze przedsiębiorstwa jako źródło energii do urządzeń gazowych, np. palników. Im większa różnorodność ofertowa dostawcy, tym lepiej.