folia-samochod
26 listopada 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Folia na samochód. W jakich sytuacjach się sprawdza?

Rysy na karoserii mogą być i często są prawdziwą zmorą kierowców. Czy można ich uniknąć? Jak zachować blask samochodu i zabezpieczyć auto przed brzydkimi odpryskami? Czy to w ogóle możliwe? Tak! Folia na samochód to najlepszy sposób, aby nasz samochód wyglądał tak, jakby dopiero wyjechał z salonu. Ale oklejanie auta folią służy nie tylko zabezpieczeniu karoserii. Folia pozwala też zmienić kolor naszego pojazdu!

Oklejanie auta folią w celach ochronnych

Zacznijmy od pierwszej roli folii na samochód, jaką jest zabezpieczenie oryginalnego lakieru. Nie każda rysa jest skutkiem nieuwagi kierowcy. Nieestetyczne zadrapania i odpryski mogą powstać z przyczyn zupełnie niezależnych od właściciela pojazdu. Zbyt ostre szczotki w myjni, drobiny piasku i żwiru, które uderzają w auto podczas jazdy czy akty wandalizmu bez wątpienia nie są naszą winą. Lecz niestety mogą sprawić, że nasze auto szybko przestanie wyglądać jak nowe. Czy tak musi być? Nie!
Folia na samochód zabezpieczy lakier przed uszkodzeniami. Niestraszne nam będą sól drogowa, drobne kamyczki czy działanie silnych środków chemicznych. Folia skutecznie ochroni przed nieładnymi odpryskami. Jest bezbarwna i w 100% transparentna, a zatem niewidoczna. Do tego wzmacnia efekt połysku lakierowanych elementów.

Folia na samochód sposobem na zmianę koloru karoserii

W jakich jeszcze sytuacjach sprawdza się folia na samochód? Jak już wspomnieliśmy, możemy oklejać auto w celu zmiany jego koloru. Jeśli znudziła nam się barwa naszego pojazdu, teraz to żaden problem. Nie musimy przechodzić przez cały skomplikowany proces lakierowania, począwszy od przygotowania pojazdu, przez nanoszenie podkładu, lakieru bazowego, po nakładanie lakieru ochronnego. Wystarczy folia samochodowa, która jest szybka i prosta w aplikacji!

Co więcej, nie mamy obowiązku obklejać całego samochodu. Możemy zmienić kolor tylko wybranego elementu lub kilku elementów, np. lusterek, dachu czy maski. Decyzja należy do nas. Folia w preferowanym kolorze wyróżni nasze auto z tłumu i nada mu zupełnie nowy styl – dodaje nasz rozmówca z firmy Fol-Tech Design.

Kto zajmuje się oklejaniem samochodu?

Oklejaniem samochodu powinna zająć się firma, która profesjonalnie świadczy takie usługi. Dzięki temu zapewnimy sobie fachową pomoc w doborze folii i otrzymamy najwyższej jakości produkt. Zlecenie zostanie wykonane w terminie, a my będziemy mogli cieszyć się zupełnie nowym wyglądem auta! Lub skuteczną ochroną karoserii, co uwolni nas od trosk o każdą rysę. Warto zdecydować się na oklejanie samochodu!