Wtryskiwacze Common Rail – charakterystyka i zastosowanie
11 kwietnia 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Dlaczego wtryskiwacze Common Rail to przełomowe rozwiązanie w silnikach wysokoprężnych?

Wtryskiwacze Common Rail są sterowane elektronicznie, dlatego każda ich awaria wymaga pomocy doświadczonych i wyspecjalizowanych w tym zakresie pracowników serwisu. Mimo że tak jak wszystkie inne motoryzacyjne części wymagają profesjonalnych napraw, uważa się je za przełomowe rozwiązanie w silnikach wysokoprężnych. Dlaczego? Co sprawiło, że zdobyły taką popularność? Wyjaśniamy szczegóły!

Wtryskiwacze Common Rail – krótka charakterystyka elementu

Współcześnie stosowane, nowoczesne silniki wysokoprężne wyposaża się w bardzo czułą aparaturę wtryskową. System Common Rail cieszy się chyba największą popularnością, gdy mowa o wskazanych elementach. Kluczowymi są oczywiście wtryskiwacze odpowiedzialne za dostarczanie paliwa do komory spalania. Sterowany za ich pomocą  wtrysk ma wielką moc i następuje pod ogromnym ciśnieniem.

Stąd właśnie wniosek, że wtryskiwacze Common Rail są przełomowym i długo wyczekiwanym rozwiązaniem w silnikach wysokoprężnych.

–  Powszechnie już wiadomo, że wtrysk wysokociśnieniowy Common Rail jest stosowany na szeroką skalę. Sięga po niego większość producentów samochodowych. Układ pracuje cicho i dyskretnie, choć jest nadzwyczaj funkcjonalny, sprawny i mocny. Do tego jest też niezwykle oszczędny i przyjazny dla samego użytkownika oraz środowiska naturalnego. Dzięki wtryskiwaczom tego typu auto ma zapewnione lepsze spalanie paliwa

wyjaśnia przedstawiciel firmy Diesel-Expert.

Naprawa i renowacja wtryskiwaczy Common Rail – gdzie ją przeprowadzić?

Silniki zasilane omawianym systemem wymagają jednak stosunkowo dobrej jakości oleju napędowego. Ewentualne zanieczyszczenia doprowadzają bowiem do powstawania mniejszych lub większych uszkodzeń wtryskiwaczy. Niestety, nie każdy o tym pamięta, co przyczynia się do powstawania awarii.

Jeśli masz jakikolwiek problem ze wskazanym elementem, powinieneś udać się do warsztatu, który zajmuje się stricte określonym zakresem napraw. Wspomniana już firma diagnozuje oraz  eliminuje wszystkie, ewentualne usterki wtryskiwaczy w silnikach wysokoprężnych. Na liście oferowanych przez nią usług znajduje się przede wszystkim regeneracja i naprawa wtryskiwaczy oraz pomp wtryskowych. Odstawiając do niej auto, możesz być pewien kompleksowego wsparcia.

Doświadczeni fachowcy sprawdzą i wyregulują dla Ciebie wszystkie parametry  wtryskiwacza, a następnie ustalą przyczynę jego niesprawności. Jeśli będzie to konieczne, zastąpią zepsute elementy zupełnie nowymi częściami. Zweryfikują nawet niewidoczne uszkodzenia, bo posługują się specjalnym mikroskopem.