personalizacja auta samochod ds
1 listopada 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Dlaczego warto zdecydować się na personalizację auta?

Odpowiednia stylistyka samochodu to często istotne kryterium dla osoby, która decyduje się na jego zakup. Coraz więcej użytkowników wymaga od pojazdu czegoś więcej niż tylko standardowych rozwiązań. To właśnie z myślą o nich producenci przygotowują specjalne linii i dodatkowe pakiety stylistyczne, które umożliwiają wybór auta, które będzie się wyróżniać na tle innych standardowych modeli.

Czym jest personalizacja samochodu i co dokładnie oznacza?

W fachowym ujęciu personalizacja samochodu polega na dostosowaniu jego cech w taki sposób, aby w pełni odpowiadały potrzebom oraz gustom kierowcy. W praktyce są to zmiany, które po wprowadzeniu zmieniają wygląd oraz funkcjonalność danego pojazdu

— tłumaczy specjalista z firmy AUTO CENTRUM GOLEMO SP. J.

Samodzielne modyfikowanie wyglądu samochodu nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Dzięki szerokiej ofercie usług, jakie proponują producenci aut, możliwe jest między innymi skorzystanie z pakietu dotyczące stylizacji pojazdu. Część z nich w tym celu stworzyła nawet specjalne linie samochodów, dla osób, które szczególnie doceniają ich stylowy wygląd.

Co najczęściej obejmuje personalizacja pojazdu?

Dzięki specjalnym pakietom samochód nabiera zupełnie innego charakteru, bardzo często wyróżniając się od modeli ze standardowym wyposażeniem. Producenci oferują wiele możliwości, dzięki którym przyszły nabywca ma możliwość personalizacji auta.

Często niewielka ma znaczenie i sprawia, że dany model będzie prezentował się dużo ciekawiej. Możliwości zmian jest naprawdę dużo. Najczęściej wprowadzane modyfikacje to:

  • końcówki wydechu,

  • alternatywna atrapa chłodnicy,

  • nakładki na progi,

  • skórzane wykończenie foteli,

  • funkcje masażu w fotelach,

  • dodatkowy spojler.

Decydując się na personalizację samochodu, warto mieć na uwadze, że jest to kosztowna usługa. Dodatkowe wyposażenie jest ściśle dopasowane do konkretnego modelu, a dzięki temu zyskujesz gwarancję jego poprawnej funkcjonalności.

Personalizacja samochodu — dlaczego nie warto na niej oszczędzać?

Osoby nie do końca przekonane o zaletach personalizacji, bardzo często wybierając samochód, czy to nowy, czy używany, rezygnują z różnego rodzaju udogodnień. Tłumaczą swój wybór z reguły tym, że podobne wyposażenie mogą kupić dużo taniej na różnych serwisach aukcyjnych. Jest to oczywiście prawdą, jednak należy pamiętać, że oferowane przez producenta wyposażenie ma wszystkie niezbędne homologacje. Co to oznacza w praktyce? W razie wystąpienia jakichkolwiek awarii właściciel ma gwarancję, która pomoże mu w uporaniu się z problemem. W przypadku wykorzystania sprzętu, który nie ma homologacji i wystąpieniu usterki, można stracić gwarancję producenta.

Personalizacja samochodu to nie tylko swego rodzaju sposób na wyróżnienie się. To przede wszystkim wygoda dla kierowcy i pasażerów z nim podróżujących. Wiele dodatkowych pakietów poprawia komfort jazdy jak np. podgrzewane fotele, które montowane z przodu, jak i tyłu auta, czy przyciemniane szyby.