szkoła nauki jazdy
6 stycznia 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Kiedy i dlaczego warto wykupić jazdy doszkalające?

Nauka jazdy samochodem nie ogranicza się jedynie do kursu w OSK. Właściwego poruszania po drogach uczymy się bezustannie, nawet po zdaniu egzaminu państwowego. Nie może zatem dziwić, że niektórzy nowicjusze czują się niepewnie po odbyciu podstawowego szkolenia praktycznego. 30 godzin samodzielnego prowadzenia pojazdu to jedynie niewielka wprawka przed tym, co czeka nas w przyszłości. Odbyłeś elementarne szkolenie lecz siedzenie za kółkiem wciąż wprawia Cię w zakłopotanie? Być może powinieneś skorzystać z jazd doszkalających. Takie rozwiązanie ma szereg istotnych zalet.

Więcej godzin, więcej doświadczeń

Wykup dodatkowych godzin szkolenia to dodatkowa pula doświadczeń, które zyskasz podróżując po ulicach. Wszystkie wykonane manewry i zaobserwowane sytuacje drogowe z pewnością zaprocentują w przyszłości. Najlepiej, gdy dobierzesz jazdy w różnych porach dnia. Dzięki temu nauczysz się kierowania pojazdem przy innym natężeniu ruchu, w rozmaitych warunkach pogodowych i oświetleniowych. Z każdą kolejną godziną coraz mniej rzeczy będzie Cię zaskakiwać, a samochód wyda się o wiele bardziej przyjazny niż dotychczas.

Zyskanie nowej perspektywy

Jazdy doszkalające z nowym instruktorem pozwolą Ci zyskać świeżą perspektywę. Być może jego metody szkoleniowe przemówią do Ciebie w większym stopniu niż te, które już zdążyłeś poznać? Pouczające okaże się również prowadzenie zupełnie innego pojazdu, nawet jeśli jest to auto tej samej marki co dotychczas. To dokładnie tak, jak gdybyś zasiadał za kierownicą pojazdu egzaminacyjnego. Trema egzaminacyjna będzie o wiele mniejsza gdy przekonasz się, że różnice w kierowaniu między poszczególnymi samochodami są naprawdę znikome.

Zwiększona pewność siebie

Przy prowadzeniu samochodu ogromną rolę odgrywa sfera mentalna. Zyskując pewność siebie nie tylko lepiej przygotujesz się do egzaminu, ale też faktycznie będziesz lepiej jeździł. Z tego względu jazdy doszkalające rekomenduje się nie tylko osobom początkującym, ale też tym które posiadają prawo jazdy, lecz dawno z niego nie korzystały (gdyż np. nie posiadały samochodu lub obawiały się nim podróżować). Oczywiście dodatkowe szkolenie nie sprawi, że nagle nauczysz się perfekcyjnie jeździć. Z pewnością jednak zwiększy Twoje szanse na egzaminie i dowiedzie, że posługiwanie się samochodem to nic strasznego. Profesjonalnych jazd doszkalających udziela Nauka Jazdy Marcin Sokół ze Szczecina. Sprawdź jeszcze dziś.