28 lutego 2017

Kategoria:
Motoryzacja

Dlaczego warto stosować siatki ochronne do zabezpieczenia ładunków w transporcie

Zabezpieczające ładunek siatki zwane transportowymi, są jedną z wygodniejszych metod zabezpieczania luźnego ładunku w ładowni. Mają one za zadanie chronić paczki przed przemieszczaniem się i zapobiegać ich uszkodzeniom. Warto stosować je z wielu powodów.

Rola siatek ochronnych

Podstawową funkcją siatek ochronnych w transporcie jest zabezpieczenie przewożonego ładunku podczas transportu drogowego bądź kolejowego. Produkowane są na wymiar z polipropylenu i cechują się dużą wytrzymałością oraz odpornością na zniszczenia. Dzięki temu mogą zapobiegać zniszczeniom towaru, którym mogą ulec podczas gwałtownego hamowania pojazdu, a tym samym zadbać o bezpieczeństwo pasażerów.

Zastosowanie

Istnieje kilka rodzajów siatek ochronnych służących do zabezpieczenia ładunków w transporcie. Wyróżniamy:

  • Siatki zabezpieczające pionowe – często stosowane w charakterze bariery, która oddziela przestrzeń ładunkową od reszty pojazdu (szczególnie w przypadku przewożenia paczek czy kartonów). Tego typu siatka umożliwia zapanowanie nad zawartością ładowni, ponieważ zapobiega wysypywaniu się paczek podczas otwierania drzwi.
  • Siatki zabezpieczające poziome – układa się je na ładunek od góry i rozciąga na całą jego powierzchnię przy pomocy ekspandorów bądź pasów z napinaczami lub klamrami. Poziomy model siatki wykorzystywany jest przede wszystkim w celu ochrony ładunków w samochodach dostawczych, do transportu odpadów w otwartych kontenerach oraz do transportu drobnego ładunku w przyczepkach i bagażnikach samochodowych.
  • Siatki zabezpieczające do owijania ładunku – używa się ich do przewozu palet z drobnym ładunkiem w zastępstwie folii stretchowej.

Zalety stosowania siatek transportowych

Poza zapewnianiem bezpieczeństwa przewożonym przedmiotom, siatki ochronne do zabezpieczenia załadunku posiadają też inne zalety.

-Przede wszystkim szyje się je od ręki, na indywidualne zamówienie, dlatego można mieć pewność, że sprawdzą tam, gdzie chcemy ich użyć. Wszystkie wymiary i komponenty oraz konfiguracja haków i napinaczy dostosowywane są do potrzeb klienta. Ponadto, to bardzo trwałe produkty, których stosowanie jest wyjątkowo wygodne  – zapewnia reprezentant firmy DR THIEL.