Mycie samochodu
26 stycznia 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Dlaczego warto skorzystać z oferty detailingowego mycia samochodu?

Car detailing to, innymi słowy, SPA dla samochodu. Jest to całościowa usługa, która pozwala na uzyskanie pięknych, odświeżonych i zregenerowanych elementów pojazdu. Można zdecydować się na pakiet full service lub postawić tylko na jedną specjalistyczną czynność, taką jak detailingowe mycie samochodu. Czy warto skorzystać z takiej możliwości? Jakich efektów się spodziewać?

Wieloetapowe mycie detailingowe

Mycie detailingowe auta różni się od zwykłej usługi czyszczenia tym, że ma wiele etapów i jest bardziej czasochłonne. Najlepiej, by przeprowadzać je w serwisie, który specjalizuje się w tego typu działaniach.

Cały proces najczęściej rozpoczyna się od czyszczenia opon i felg, wraz z deironizacją i myciem nadkoli.

Kluczowy na tym etapie jest dobór odpowiedniego środka pielęgnującego, który z jednej strony odpowiednio doczyści zabrudzenia, a z drugiej nie zniszczy struktury felg. Doświadczenie fachowca okazuje się więc nieocenione – tłumaczy pracownik AST AUTO SPA KRAKÓW.

Następnie dochodzi do mycia wstępnego, czyli tzw. pre-wash, przy użyciu aktywnej piany o odpowiednio dobranym przez specjalistę odczynie pH. W ten sposób można już pozbyć się z powierzchni pojazdu wielu powierzchniowych zanieczyszczeń. Najlepiej, jeśli piana będzie podawana pod wysokim ciśnieniem – wówczas ten krok jest jeszcze bardziej efektywny. Następnie dochodzi do mycia właściwego.

Kolejnym krokiem jest dekontaminacja i deironizacją, czyli usunięcie z powierzchni samochodu różnego typu zabrudzeń ciężkich, takich jak osady metaliczne, asfalt, smoła, żywica z drzew czy lotna rdza. Etap ten może być pogłębiony przez glinkowanie, czyli usuwanie resztek za pomocą specjalnej glinki, która nadaje powłoce lakierniczej niebywałej gładkości. Można także postawić na pędzelkowanie zakamarków i emblematów dla jeszcze bardziej precyzyjnego oczyszczenia.

Ostatnie kroki to spłukiwanie i osuszanie oraz – opcjonalnie – nałożenie dressingu na opony.

Dlaczego warto skorzystać z takiej usługi?

Ogólnie rzecz biorąc, każdy detailing ma za zadanie sprawić, żeby auto wyglądało lepiej niż w dniu produkcji – niezależnie od tego, czy chodzi o samochód półroczny, roczny czy kilkuletni.

myciu detailingowym chodzi dokładnie o to samo – założeniem takiej usługi jest kompleksowa zewnętrzna pielęgnacja pojazdu i odświeżenie jego wyglądu. Luksusowy, bezpieczny dla lakieru i wieloetapowy proces mycia pozwala zapomnieć o uciążliwych ryskach czy miejscowych zmatowieniach.

Warto decydować się na taką usługę z przyczyn estetycznych, ale nie tylko. W grę wchodzi bowiem także utrzymanie wartości rynkowej pojazdu oraz zabezpieczenie go na dalsze miesiące eksploatacji.

Usługi dodatkowe w zakresie car detailingu

Można zdecydować się na mycie detailingowe lub na obsługę full service. W tym drugim przypadku można skorzystać między innymi z:

  • prania tapicerki,
  • naklejania folii ochronnych,
  • renowacji powłok lakierniczych,
  • renowacji skór,
  • czyszczenia wewnętrznego.

Oczywiście są to tylko przykładowe usługi, które mogą znacznie podnieść komfort użytkowania pojazdu.