Stacja demontażu pojazdu
7 sierpnia 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Dlaczego warto oddać samochód do stacji demontażu pojazdów?

Na rynku jest wiele samochodów, które uległy wypadkowi i nie nadają się do dalszej jazdy. Najczęściej wymagają one kosztownych napraw, które nie zawsze są opłacalne dla właściciela pojazdu. W takiej sytuacji pomocne może być oddanie samochodu do demontażu. Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego warto oddać auto do stacji demontażu pojazdów. Zachęcamy do lektury.

Korzyści wynikające z oddania auta do stacji demontażu pojazdów

W przypadku posiadania zniszczonego bądź starego auta doskonałym pomysłem jest jego demontaż. Po oddaniu samochodu do profesjonalnej stacji demontażu pojazdów usuwana jest z niego poduszka powietrzna, a następnie jest on ważony. Korzyścią dla właściciela pojazdu jest otrzymanie określonej ilości pieniędzy, które są przyznawane za oddany złom.

Co więcej, po oddaniu pojazdu do demontażu można też odzyskać niektóre elementy, które zostaną ponownie wykorzystane. Na początku z samochodu są usuwane części, które mogą być niebezpieczne dla środowiska. Najczęściej są to płyny eksploatacyjne, olej silnikowy oraz akumulator. Następnie demontowane są podzespoły, które nie zostały uszkodzone i będą przeznaczone do dalszej sprzedaży.

Dużą zaletą z oddania pojazdu do demontażu jest też łatwość i szybkość wykonania kasacji. Konieczne jest okazanie dowodu osobistego i dokumentów pojazdu oraz wypełnienie specjalnych oświadczeń. Następnie możliwe jest wyrejestrowane auta i jego demontaż.

Demontaż pojazdu, a korzyści dla środowiska

Po podjęciu decyzji o demontażu samochodu i wypełnieniu obowiązkowych formalności można nie tylko legalnie pozbyć się pojazdu, ale też przyczynić się do ochrony środowiska. Ważne jest też, aby znaleźć odpowiednie miejsce, które bezpiecznie przeprowadzi demontaż auta. Jednym z takich miejsc jest auto złom- Skaj Moto Złom. Firma oferuje złomowanie i kasacje pojazdów oraz zajmuje się sprzedażą używanych części samochodowych.

Profesjonalne stacje demontażu pojazdów działają w zgodzie z ekologią i przyczyniają się do ochrony środowiska. Podczas demontażu auta, jego części są starannie segregowane na kilka grup. Jedną z nich są elementy, które będą przeznaczone do ponownej eksploatacji oraz części, które zostaną poddane recyklingowi. Wówczas z niektórych elementów powstają surowce wtórne, takie jak tworzywa sztuczne, stal, czy też miedź. Powstałe materiały zostają wtórnie wykorzystane w różnych dziedzinach przemysłu, co przyczynia się do ograniczenia emisji odpadów i dbania o środowisko.