samochod
7 maja 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Dlaczego warto kupować używane Toyoty

Zakup samochodu to poważna decyzja, bardzo często poprzedzona wieloma miesiącami poszukiwań idealnego egzemplarza. Wybierając wymarzone cztery kółka, zwracamy przede wszystkim uwagę na model, przebieg, stan techniczny, rodzaj nadwozia oraz typ silnika. To ważne atrybuty auta, które będą decydować o późniejszym komforcie podróżowania. Co  jeszcze wziąć pod uwagę? Podpowiadamy!

Na portalach ogłoszeniowych można znaleźć wiele okazji, które wyglądają dobrze tylko na pierwszy rzut oka. W dzisiejszych czasach łatwo paść ofiarą oszusta, który bezwzględnie wykorzysta chwilę nieuwagi. Fałszowanie przebiegu, ukrywanie przeszłości pojazdu czy wprowadzanie do sprzedaży samochodów po poważnych wypadkach to tylko wierzchołek góry lodowej. Największym sprzymierzeńcem kupującego są raporty niezależnych organizacji, takich jak Dekra, które pomagają podjąć decyzję co do marki, oraz renomowane salony sprzedaży, dzięki którym będziemy mieli pewność, że wybrany samochód jest godny zaufania.

Co wpływa na spadek wartości pojazdu?

Przeglądając oferty na rynku samochodów używanych, można zauważyć, że niektóre marki zdecydowanie wolniej tracą na wartości niż inne. Od lat w czołówce utrzymują się ci sami producenci, a  jednym z liderów jest Toyota. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest zaufanie, którym Polacy obdarzyli auta japońskiego koncernu. Jak wiadomo, na renomę trzeba pracować latami i na każdym kroku udowadniać, że są ku niej niezaprzeczalne podstawy. Niska awaryjność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa to główne zalety tej marki. Precyzja wykonania każdego modelu sprawia, że to doskonały wybór w każdym segmencie. Jeżeli dodatkowo kupimy samochód u sprawdzonego sprzedawcy, takiego jak dealer Toyoty Czajka-Auto, działający w Bytomiu oraz Chorzowie, mamy pewność, że będziemy zadowoleni z naszego wyboru. Nie dajmy się nabrać wyspecjalizowanym oszustom, którzy wykorzystują brak wiedzy lub emocje kupującego, aby sprzedać nam auto nienadające się do jazdy lub wymagające poważnych nakładów finansowych.

Komfort jazdy i zadowolenie z zakupu

Najgorszą zmorą dla każdego kierowcy są nagłe i kosztowne awarie samochodu, unieruchamiające pojazd i zmuszające do odstawienia go do warsztatu. Nie dość, że właściciel pozbawiony zostaje możliwości normalnego funkcjonowania, to dodatkowo jest zmuszony ponieść koszty, które nie były przewidziane w domowym budżecie. Aby ustrzec się przed takimi sytuacjami, należy wybrać pojazd sprawdzonej marki, takiej jak Toyota. Nawet używany samochód dobrego producenta to gwarancja bezpieczeństwa nie tylko dla kierowcy, ale także dla jego portfela. Niezawodność nie jest oczywiście jedyną zaletą samochodów tego producenta, bowiem cechuje je także innowacyjność oraz doskonały design.