luksusowe samochody
23 sierpnia 2016

Kategoria:
Motoryzacja

Dlaczego luksusowe samochody warto kupować w salonie?

Kupno samochodu to jeden z większych wydatków w naszym życiu. Stoimy wtedy przed wieloma dylematami: hatchback czy sedan? Benzyna czy gaz? Kolor biały czy czarny? Czasami zdarza się również, że zastanawiamy się nad tym, czy warto dokonać zakupu w salonie, czy może udać się na giełdę, przejrzeć aukcje internetowe lub porozmawiać ze znajomym, który właśnie pozbywa się swojego kilkunastoletniego samochodu. Jeżeli wybór padł na luksusowe auto, należy mocno zastanowić się nad zakupem salonowym.

Dlaczego kupujemy luksusowe samochody?

Marzeniem każdego fana motoryzacji jest posiadanie luksusowego samochodu. Takie marki, jak: BMW, Porsche, Lexus, Audi czy Mercedes kojarzą się z solidnością, wygodą i prestiżem. W Polsce trudno jest dokładnie określić, które samochody można już określić jako luksusowe. W tym przypadku przydaje się podział aut na poszczególne segmenty. Klasa średnia „premium”, wyższa-średnia, luksusowa oraz luksusowa sportowa są zbiorem wszystkich pojazdów spełniających te kryteria.

Zakup samochodu określanego mianem luksusowego wiąże się z kilkoma aspektami nabywcy. Duży wpływ mają tutaj czynniki: ekonomiczny i psychologiczny, czyli chęć wyróżnienia się i potwierdzenia swojej aktualnej pozycji – finansowej, zawodowej i towarzyskiej. Swoją rolę odgrywa również sposób zakupu. Nabycie luksusowego auta kojarzy się z wizytą w salonie i rzeczowej rozmowie z właścicielem lub osobą posiadającą duże kompetencje w sprawie doradztwa.

Zalety zakupu samochodu w salonie

W salonie, szczególnie takim, w którym do wyboru mamy kilka luksusowych marek, mamy możliwość doświadczyć profesjonalnej i życzliwej obsługi. Podstawą podejścia do klienta jest słuchanie i zaspokajanie jego potrzeb, czyli wybór jak najlepszego samochodu w oparciu o indywidualne preferencje. Eksperci pracujący w salonie są w stanie zapewnić najwyższą jakość obsługi i bezpieczeństwo zrealizowanych transakcji. Jest to niezwykle pomocne w przypadku, gdy do wyboru mamy kilka różnych modeli oraz marek, zarówno nowych, jak i używanych. Jeżeli w danym momencie nie ma danego samochodu w salonie, istnieje możliwość zamówienia wymarzonego modelu. Podsumowując, najważniejsze w zakupach dokonywanych w salonie jest indywidualne podejście do każdego klienta, ponieważ każda osoba ma swoje, różne od innych upodobania, i to na ich podstawie należy dopasować odpowiedni samochód – podkreśla doradca z Salonu Samochodów Prestiżowych Prestige.