23 stycznia 2017

Kategoria:
Motoryzacja

Na czym polega czyszczenie aut przy pomocy odkurzaczy parowych?

Odkurzacze parowe to prawdziwa rewolucja w czyszczeniu wnętrz samochodowych. Dzięki mim z łatwością możesz pozbyć się trudnych zabrudzeń tapicerki i przykrych zapachów, które uwięzione są w materiałowych elementach wyściełających wnętrze twojego auta.

Odkurzanie parowe to najłatwiejsza, a zarazem najbardziej skuteczna z dostępnych dziś metod czyszczenia wnętrz samochodowych – przekonuje nasz rozmówca z firmy Green Steam. Za pomocą odkurzacza parowego upierzesz i zdezynfekujesz tapicerki bez konieczności ponoszenia kosztów zlecenia tej usługi zewnętrznej firmie. Ale oszczędność to nie jedyna zaleta!

Dziecinne proste pranie tapicerki

Samoobsługowe odkurzacze parowe dostępne dla klientów myjni, działają na zasadzie identycznej z pozostałymi urządzeniami na samoobsługowych stacjach i posiadają takie same, doskonale znane użytkownikom systemy płatności. Klient podstawia samochód w okolice urządzenia i korzystając z prostej instrukcji, wybiera interesującą go opcję.

Odkurzanie i pranie parowe

W zależności od stopnia i rodzaju zanieczyszczenia, używając maszyny parowej, klient może standardowo odkurzyć wnętrze albo dokładnie je uprać suchą parą. Niektóre odkurzacze posiadają opcję prania z dodatkiem detergentu, co przynosi jeszcze lepsze rezultaty w czyszczeniu uporczywych plam oraz zabrudzeń wydzielających zapachy.

Obsługa odkurzacza parowego

Parowe urządzenia piorące nie różnią się zanadto od standardowych odkurzaczy, których wszyscy używamy w domu. Po wybraniu właściwej opcji czyszczenia, klient sięga po wąż parowo-odkurzający ze ssawą. Przesuwając ssawą działającej maszyny po tapicerce odkurza ją, pierze i dezynfekuje.

Efekty odkurzania parowego

Odkurzacze parowe umożliwiają samodzielne i błyskawiczne wyczyszczenie tapicerek nie tylko z widocznego brudu, ale również uwalniają wnętrze auta od bakterii, roztoczy i innych, niewidocznych zanieczyszczeń. Dzieje się tak dzięki bardzo wysokiej temperaturze suchej pary, która przenika tkaniny dokładnie je dezynfekując.

Dzięki użyciu tzw. suchej pary pod wysokim ciśnieniem, tapicerka jest sucha od razu po wyczyszczeniu, toteż nic nie stoi na przeszkodzie, by wsiąść do samochodu i odjechać w kierunku ważniejszych spraw.