wypożyczalnia samochodów
28 listopada 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Czym jeździć, gdy dopiero odkładamy na zakup samochodu?

Zakup własnego samochodu to czasami spora inwestycja, zwłaszcza gdy odkładamy pieniądze na wymarzony model. Jeżeli kupimy w tym czasie inny samochód, to odłożymy zakup upatrzonego auta w czasie i będziemy musieli martwić się jego późniejszą sprzedażą na rynku wtórnym. Czym więc jeździć, gdy dopiero odkładamy na zakup samochodu? Jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze?

Transport publiczny i taksówki

Oczywistym rozwiązaniem staje się w takiej sytuacji wybór komunikacji miejskiej. Możemy dostać się w wyznaczone miejsce przy pomocy różnego rodzaju środków transportu – autobusu, tramwaju czy pociągu. Całkowity koszt takiego sposobu przemieszczania się to jednorazowy bądź miesięczny bilet, które w dodatku można kupić korzystając z przysługujących nam ulg, np. jeśli studiujemy. Wystarczy zapoznać się z rozkładem jazdy – godziny przyjazdu i odjazdu środków transportu publicznego są stałe, więc nie ma obaw, że jeżeli stawimy się na przystanku lub na dworcu w wyznaczonym czasie, nie będziemy mieli jak przedostać się do domu, na uczelnię czy do pracy. Wygodniejszą opcją jest zamówienie taksówki. Wystarczy jeden telefon, a taksówka zjawi się w miejscu i czasie, które dla nas będą odpowiednie. Ponadto nie musimy się martwić o komfort podróżowania jak w przypadku korzystania z komunikacji publicznej, gdzie podróżującym zdarza się stać przez całą trasę. Rozwiązanie to jest jednak potwornie drogie i nie wszystkich na to stać. Szczególnie gdy mamy do pokonania dłuższy odcinek drogi.

Wynajem samochodu

Na szczęście transport publiczny i taksówki to nie jedyne opcje przemieszczania się, gdy nie mamy własnego pojazdu. Samochód możemy po prostu… wynająć i korzystać z niego zgodnie z naszymi potrzebami. To rozwiązanie jest zdecydowanie najwygodniejsze, zwłaszcza gdy przemieszczamy się z dziećmi i musimy codziennie dostać się w kilka różnych, oddalonych od siebie miejsc. To także szczególnie atrakcyjna opcja dla młodych osób, które niedawno zdały egzamin na prawo jazdy i nie dysponują jeszcze wystarczającą ilością środków na zakup własnego pojazdu, ale też nie chciałyby zapomnieć umiejętności nabytych na kursie.

Wystarczy udać się do wypożyczalni, a tam obsługa wybierze dla nas rozwiązanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Możemy wynająć auto długoterminowo i użytkować je nawet przez 5 lat lub skorzystać z krótkoterminowego wynajmu, jeżeli samochód potrzebny nam jest na krótki, wakacyjny wypad lub, żeby odwiedzić rodzinę – dodaje nasz rozmówca z wypożyczalni samochodów Tanie Auto 24 w Łodzi.

Dlaczego wynajem samochodu to najlepsze rozwiązanie?

Wynajem samochodu to rozwiązanie wygodne i korzystne – możemy dowolnie się nim przemieszczać, jak własnym samochodem, nie nadwyrężając budżetu. Za wynajęcie samochodu, w przypadku długoterminowego najmu, płacimy niewielkie, miesięczne raty, a wszelkie koszta związane z naprawą, serwisowaniem, ubezpieczeniem czy eksploatacją pojazdu spoczywają na wypożyczalni. Nie musimy także martwić się o stan techniczny samochodu – aby móc nim jeździć, musimy go jedynie zatankować. Ponadto możemy wybierać spośród wielu różnych modeli we flocie wypożyczalni, dzięki czemu znajdziemy dokładnie taki samochód, jakiego potrzebujemy. Warto pamiętać także o tym, że wynajem samochodu to nie to samo, co leasing i nie wiąże się z wpłaceniem wkładu własnego, więc jest to rozwiązanie, na które można sobie pozwolić bez naruszania oszczędności.