21 lutego 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Czy samochody z wypożyczalni podlegają bezpłatnej opiece serwisowej?

Wynajem samochodów z wypożyczalni z roku na rok jest coraz bardziej popularny. Korzystają z niego zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Przed podjęciem decyzji o wynajmie należy szczegółowo zapoznać się z warunkami wypożyczenia. Dzięki temu osoba wypożyczająca auto może dowiedzieć się, co dokładnie wchodzi w skład ubezpieczenia podstawowego i dodatkowego. Warunki umowy jasno określają także, czy wypożyczony samochód podlega bezpłatnej opiece serwisowej.

Jaki rodzaj ubezpieczenia posiadają samochody z wypożyczalni?

Wszystkie zarejestrowane auta jeżdżące po polskich drogach muszą posiadać ważne ubezpieczenie OC, które chroni majątek ubezpieczonych oraz zapewnia zadośćuczynienie za szkody powstałe w wyniku ruchu pojazdów. Co więcej, każda renomowana wypożyczalnia ubezpiecza swoje samochody także od innych zdarzeń losowych (ubezpieczenie AC) oraz nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczenie NNW). Są to rodzaje ubezpieczeń dodatkowych, które chronią zarówno pojazd przed zniszczeniem oraz kradzieżą, jak i kierowcę na wypadek utraty zdrowia lub życia w wyniku zdarzenia komunikacyjnego.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów w firmie Abacus Car Rental, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów na terenie całej Polski: “Ubezpieczenie OC, AC i NNW powinno być standardem dla wszystkich profesjonalnych wypożyczalni pojazdów. Najlepsze z nich swoim klientom oferują również pełne wsparcie Assistance, czyli ubezpieczenie mające na celu określoną pomoc (techniczną, informacyjną) w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń w czasie podróży autem. Ubezpieczenie to często nazywane jest „polisą świętego spokoju”, dzięki czemu kierowcy nie muszą martwić się już właściwie o nic podczas wyjazdów na wakacje czy do dalekich krewnych i przyjaciół”.

Bezpłatna opieka serwisowa – komu jest gwarantowana?

Przymierzając się do wynajmu auta, warto wiedzieć jakie obowiązki są nakładane na najemcę, a jakie na wypożyczalnię pojazdów. Organizacja oraz finansowanie obsługi serwisowej gwarantowane jest przede wszystkim klientom, którzy decydują się na średnioterminowy wynajem samochodów, czyli na okres od 1 do 23 miesięcy. To usługa korzystna szczególnie dla przedsiębiorców oraz właścicieli firm, którzy auta wypożyczają do celów służbowych i szukają atrakcyjnej alternatywy dla kupna czy leasingu samochodu. Bezpłatna opieka serwisowa najczęściej zawarta jest w warunkach umowy. Jest to bardzo opłacalna usługa, która zdejmuje z wypożyczającego obowiązek kontroli stanu technicznego pojazdu podczas codziennej eksploatacji, a przez to przyczynia się do optymalizacji kosztów wynajmu.