samochody używane
11 stycznia 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Czy opłaca się kupować auta używane?
5 (100%) / 1 głosów

Czy opłaca się kupować auta używane?

Decydując się na kupno samochodu, jeszcze przed rozważeniem wyboru odpowiadającej nam marki i konkretnego modelu, powinniśmy zastanowić się, czy ma to być auto nowe, czy używane. Zakup nowego samochodu wiąże się z wizytą w salonie samochodowym, natomiast kupując auto używane, możemy skorzystać z kilku innych możliwości. Dowiedz się, dlaczego wybór samochodu używanego może być opłacalny i gdzie go kupić, by uniknąć przykrych niespodzianek.

Zakup używanego auta ze względu na to, że samochód był już wcześniej eksploatowany przez innego właściciela, jest tańszy od kupna nowego pojazdu. Jest to jednak rozwiązanie przeznaczone dla osób, które liczą się z tym, że nie kupią najnowszego modelu samochodu zaraz po jego premierze, tylko auto, które funkcjonuje już na rynku od jakiegoś czasu. Zakup samochodu używanego możliwy jest na kilka sposobów i w każdym z nich zarówno kwota, jak i forma jej płatności mogą być inne. Kupno samochodu w komisie i u osoby prywatnej jest zazwyczaj tańsze niż zakup u autoryzowanego dealera, ale wiąże się także z koniecznością posiadania dużej gotówki, co może dla niektórych nabywców stanowić utrudnienie. Natomiast kupując auto u dealera, możemy skorzystać z różnych form finansowania naszego zakupu, takich jak kredyt czy leasing. Cena może także zawierać w sobie inne dodatkowe usługi i gwarancje.

Gwarancja sprawności i ubezpieczenie

Jeśli budżet nie pozwala nam na kupno nowego samochodu, albo chcemy przeznaczyć pieniądze na inne ważniejsze dla nas cele, dobrym rozwiązaniem jest samochód używany. Wiele osób zarzuca mu brak gwarancji sprawności, jednak rzetelne informacje o jego stanie technicznym są możliwe do uzyskania.

Jak twierdzi ekspert reprezentujący firmę Auto Centrum Golemo: „Samochody używane sprzedawane przez dealera mają nie tylko sprawdzaną historię, ale także dodatkowy przegląd wykonany przez specjalistów jeszcze przed sprzedażą”.

Mimo, iż kupno auta od osoby prywatnej, często wiąże się z niższą ceną pojazdu nie ma niestety gwarancji, że samochód po tygodniu, miesiącu, czy po pół roku będzie tak samo dobrze funkcjonował, jak w dniu jego zakupu. Warto więc przed zakupem poprosić o możliwość wykonania przeglądu pojazdu u mechanika, który może wykryć ewentualne usterki. Wielu dealerów samochodowych przy zakupie samochodu proponuje ubezpieczenie, które ma niższą cenę niż ma to miejsce w topowych ubezpieczalniach.