10 października 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Czy każda felga nadaje się do polerowania?

Felgi samochodowe pełnią bardzo ważne funkcje techniczne, wspomagają chłodzenie układów hamulcowych, ale nie tylko – nadają też naszym pojazdom charakteru. Szczególnie cenią to oczywiście wyjątkowi esteci, ale przecież każdy z nas woli jeździć samochodem, który jak najlepiej się prezentuje. Chętnie więc wybieramy felgi aluminiowe. A jak powinniśmy o nie dbać i czy wszystkie można polerować?

Do polerowania tylko felgi aluminiowe

Osoby, które interesują się motoryzacją, z pewnością doskonale o tym wiedzą, jednak przecież nie wszyscy użytkownicy czterech kółek są fanami branży, dlatego wyjaśniamy: do polerowania nadają się tylko i wyłącznie felgi aluminiowe… i to nie wszystkie. Felgi stalowe to zupełnie inna kategoria produktów i tu o estetykę dbamy w inny sposób. Do polerowania nadają się felgi aluminiowe o takim kształcie, układzie, o takich detalach, które po prostu fizycznie pozwalają dotrzeć do wszystkich powierzchni odpowiednim sprzętem. Jeśli elementy felg są zbyt skomplikowane, zawiłe, mówiąc obrazowo, nie da się dotrzeć do każdej ich części, a tym samym nie da się wypolerować takich felg idealnie.

Polerowanie do efektu lustra

Jeśli mamy możliwość polerować nasze felgi, to po takim zabiegu renowacyjnym możemy liczyć nawet na efekt lustra, oczywiście pod warunkiem, że renowacja ta zostanie przeprowadzona w odpowiedni sposób. Jak mówią nam przedstawiciele firmy Mariusz Majkowski Regeneracja felg, do polerowania felg aluminiowych należy wykorzystywać nowoczesny sprzęt i preparaty renomowanych producentów. Choć może nam się wydawać, że aluminium to przecież metal, z założenia materiał bardzo wytrzymały, odporny na działania czynników fizycznych i chemicznych, to ma swoją wrażliwość i tak na przykład felg aluminiowych nie należy nawet myć niektórymi specyfikami, bo te mogą działać w niekorzystny sposób na ich estetykę.

Pielęgnacja po polerce. Felgi aluminiowe najlepiej myć bez użycia chemikaliów

À propos powyższego, polerowanie felg aluminiowych to zabieg, który na długi czas pozwala nam się cieszyć pięknym widokiem kół samochodowych, ale pod warunkiem, że odpowiednio o nie dbamy. By móc cieszyć się spektakularnym efektem przez długi czas, felgi należy po prostu regularnie myć, najlepiej bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Felgi spłukujemy wodą – i tyle! Trzeba też pamiętać o tym, że na polerowanych felgach nie należy jeździć zimą, gdyż dystrybuowane na drogach słone i żrące substancje mogą szybko zniszczyć efekt lustra.