folia ochronna na samochod
5 listopada 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Czy folia chroni nadwozie samochodu przed uszkodzeniami?

Właściciele pojazdów, którzy chcą zachować naturalny wygląd lakieru swojego pojazdu, powinni rozważyć możliwość wykonania oklejenia samochodów specjalistyczną folią ochronną. Rozwiązanie to pozwala zabezpieczyć lakier przed pojawieniem się uszkodzeń, ale nie tylko. W zależności od rodzaju wybranej okleiny jest możliwe również radykalne zmienienie wyglądu auta. Czym jest folia ochronna i czy jest skuteczna? Dowiedz się więcej.

Folia ochronna – kiedy się sprawdza?

Na wykonanie oklejenia pojazdu folią ochronną najczęściej decydują się właściciele nowych samochodów. Nic dziwnego – chcą maksymalnie długo cieszyć się nieskazitelnym lakierem, a przecież ryzyko wystąpienia nawet najmniejszych uszkodzeń jest duże. Mogą one powstać nie tylko jako efekt zdarzeń mechanicznych, ale też w konsekwencji występowania trudnych warunków atmosferycznych. Zarówno kamyczki wystrzelające spod kół innych aut czy też piasek, żwir i inne odłamki spotykane na drogach niekorzystnie wypływają na jakość lakieru. Szkodliwa jest też sól sypana na drogach w okresie zimowych.

Wspomniana folia ochronna pozwala w prosty sposób ochronić auto przed wspomnianymi. Wystarczy pokryć nią nadwozie, by dodać karoserii dodatkową warstwę ochronną. Jej właściwości sprawiają, że sprawdzi się także podczas mycia w myjniach samochodowych. Folia nie ulega uszkodzeniu, a jednocześnie chroni blachę przed powstaniem mikrouszkodzeń. Dlatego stanowi wyjątkowo efektywne, a zarazem łatwe do zastosowania zabezpieczenie.

Dlaczego warto wybrać folię ochronną?

Odpowiednio nałożona folia ochronna sprawia, że pojazd przez długi czas będzie prezentował się idealnie, zachowując głębię lakieru. Jej prawidłowe nałożenie przez specjalistów jest kluczowe, gdyż sprawia, że jest ona niewidoczna z zewnątrz.

Plusem rozwiązania jest także bezinwazyjność. W sytuacji nałożenia na powierzchnie, które nie były powtórnie lakierowane, po demontażu nie pozostaje żaden ślad. Rozwiązanie to sprawia, że może być wykorzystywane również w przypadku aut leasingowych.

-Szacuje się, że odpowiednio pielęgnowana zapewni ochronę nawet przez 10 lat

– wyjaśnia ekspert z firmy WrapHouse by Isabelle.

Warto również zwrócić uwagę na modele aut, w których warto skorzystać z usługi. Koszt zabezpieczenia podstawowych obszarów nie jest wygórowany, aczkolwiek kompleksowe zabezpieczenie całości jest sporym wydatkiem. Stąd też rozwiązanie to nie jest polecane w przypadku tanich aut – nie przyniesie ono zakładanych korzyści finansowych. Specjaliści zalecają skorzystanie z usługi właścicielom nowych aut.