Autocasco
6 sierpnia 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Czy Autocasco jest obowiązkowe?

Każdy posiadacz samochodu osobowego musi mieć wykupioną polisę ubezpieczeniową OC, aby móc się bezpiecznie przemieszczać oraz spełniać wymogi prawa ruchu drogowego. Jednak wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe podczas zakupu oferują zwiększenie zakresu ochrony. Dowiedzcie się, czym jest Autocasco oraz co ono obejmuje, aby wybrać polisę spełniającą Wasze oczekiwania. 

Co obejmuje Autocasco i dlaczego warto z niego skorzystać? 

Obowiązkową polisą ubezpieczeniową jest OC, która obejmuje szkody wyrządzone podczas kolizji prowadzącej do zniszczenia czyjegoś mienia. Agent w imieniu osoby, która doprowadziła do wypadku, zrekompensuje osobom trzecim straty. Natomiast koszty naprawy uszkodzeń wynikających ze zdarzenia drogowego w Waszym samochodzie musicie pokryć sami. Wiele osób zastanawia się, czy wystarczy wykupić tylko OC, czy też skorzystać z rozszerzonej oferty. Autocasco jest dodatkową formą zabezpieczenia Waszego pojazdu. W przypadku gdy dojdzie do kolizji drogowej z Waszej winy, ubezpieczenie pokryje szkody wyrządzone nie tylko osobom trzecim, ale również Wam. Obejmuje ono zniszczenia spowodowane działaniami sił natury oraz różnego rodzaju aktami wandalizmu czy też innymi niepożądanymi działaniami osób trzecich. Podczas kradzieży samochodu jesteście objęci odszkodowaniem, które uchroni Was przed dodatkowymi kosztami. Towarzystwa często zachęcają klientów do wykupienia takiej polisy ze względu na dopełniającą ochronę. Właściciele nowych, drogich i luksusowych samochodów nie powinni się wahać przed zakupem takiego ubezpieczenia.

Od czego zależy wysokość Autocasco i na jaki okres starcza? 

Jeśli należysz do grona osób, które interesują się wykupieniem Autocasco, pewnie zastanawiasz się, ile ono będzie kosztować. Stawka OC jest we wszystkich towarzystwach podobna ze względu na odgórne ustalenia w ustawie. Natomiast Autocasco może mieć różny koszt, ponieważ kształtowane jest dowolnie przez ubezpieczyciela. Towarzystwo przygotowując dla Was ofertę, będzie brało pod uwagę model pojazdu, jakim się poruszacie, jego wartość oraz aktualny przebieg. W celu przygotowania takiej wyceny możecie się skontaktować z pośrednictwem Juszkiewicz Ubezpieczenia. Biuro Ubezpieczeniowe oferuje różne pakiety, które mogą zapewnić Wam dodatkowo wymianę koła, czy doraźne wsparcie. Gdy dojdzie do wypadku daleko od miejsca zamieszkania, możecie liczyć na opłacenie przez towarzystwo ubezpieczeniowe Waszego pobytu poza domem. Zanim zdecydujecie się na skorzystanie z danej polisy, dowiedzcie się, co obejmuje wykupiona przez Was oferta, a także porównajcie ceny w innych miejscach.