auta poleasingowe
15 września 2021

Kategoria:
Motoryzacja

Czy auta poleasingowe mogą być znów leasingowane?

Zakup auta oznacza często duży wydatek i może się wiązać z wątpliwościami co do słuszności wyboru konkretnego modelu. Na szczęście istnieje tańsze rozwiązanie, które umożliwia swego rodzaju wypróbowanie danego samochodu, a jest nim leasing. Jakie opcje wiążą się jednak z pojazdami, które były już leasingowane? Przeczytaj tekst, aby się tego dowiedzieć.

Co to znaczy, że auto jest poleasingowe?

Leasing opiera się na umowie między daną firmą a klientem, w ramach której przekazywane jest mu prawo do korzystania z pojazdu. Auto spłaca się wówczas w ratach, zazwyczaj przez kilka lat. Po tym czasie samochód jest zwracany jego poprzedniemu właścicielowi lub wykupowany. Auta poleasingowe to zatem pojazdy, które zostały oddane po okresie leasingu.

Z opcji leasingu korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które potrzebują samochodów dla swoich pracowników, ale niekoniecznie chcą, aby stały się one własnością przedsiębiorstwa. Po upływie określonego czasu mogą oni odkupić, a następnie sprzedać auta albo zwrócić je i wymienić na inny model. Dzięki temu klienci są zaopatrywani w samochody ze stosunkowo małym przebiegiem, a korzystanie z nich wiąże się z atrakcyjną ceną.

Czy odkup auta poleasingowego to jedyna opcja?

Zakup auta poleasingowego ma wiele zalet. Samochody tego typu nie są z reguły nadmiernie wyeksploatowane, bo były wykorzystywane przez okres zaledwie kilku lat. Są to jednak pojazdy używane, dlatego ich cena jest niższa niż w przypadku nowych aut prosto z salonu. Poza tym firmy zajmujące się leasingiem dbają o stan techniczny samochodów oraz dokumentują ich przeglądy i serwis, do których klient może mieć wgląd.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zakup nie jest jedyną opcją. Auto poleasingowe może być znowu leasingowane. Dzięki temu używa się go na korzystnych warunkach. Auta poleasingowe mają w swojej ofercie na przykład takie firmy jak Hajmig, które odkupują samochody, aby następnie przekazać je kolejnym klientom. Wybór przedsiębiorstwa zajmującego się leasingiem ma kluczowe znaczenie, aby uzyskać samochód w dobrym stanie. Najlepiej skorzystać z usług zaufanej firmy, a także sprawdzić historię oraz wiek auta. Warto również na własne oczy skontrolować kondycję pojazdu. Uczciwy sprzedawca nie będzie miał problemu z udzieleniem informacji na temat auta. Leasing samochodu to bardzo dobra opcja zarówno dla firm, jak i klientów prywatnych, jednak kluczem do sukcesu jest świadomy wybór przedsiębiorstwa oferującego pojazdy tego typu.