Auto detailing
15 lutego 2022

Kategoria:
Motoryzacja

Co należy rozumieć pod pojęciem auto detailingu?

Czysty, zadbany samochód to prawdziwa chluba kierowcy. Niestety regularne użytkowanie, przyczynia się do powstawania mniejszych i większych zabrudzeń oraz uszkodzeń. Powstają one zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu auta. Żeby się ich pozbyć, a jednocześnie zabezpieczyć samochód przed kolejnymi uszkodzeniami, powstał auto detailing. Co dokładnie oznacza to pojęcie? Jakie usługi wchodzą w zakres auto detailingu?

Co obejmuje atuo detailing?

Auto detailing to wieloetapowy proces obejmujący:

  • czyszczenie,
  • renowację,
  • konserwację,
  • zabezpieczenie auta.

Chodzi o drobiazgową pielęgnację samochodu. Każdy detal jest odpowiednio czyszczony i zabezpieczany. Auto detailing stosuje się zarówno do samochodów używanych, jak i nowych. To kompleksowa usługa, która potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Różnica w wyglądzie pojazdu przed i po wykonaniu wszystkich czynności jest ogromna, zwłaszcza w przypadku aut używanych. Co jeszcze ważniejsze, samochód regularnie poddawany zabiegom wchodzącym w skład auto detailingu mimo upływu lat, wciąż wygląda jak nowy.

Jakie zabiegi wchodzą w skład auto detailingu?

W skład auto detailingu wchodzi:

  • profesjonalne pranie tapicerki i jej impregnacja,
  • mycie i zabezpieczanie wszelkich elementów plastikowych (wraz z użyciem środków antystatycznych, które spowalniają gromadzenie się kurzu),
  • mycie samochodu z zewnątrz (łącznie z oponami i felgami),
  • korekta lakieru, polerowanie – usuwanie drobnych odprysków, zarysowań,
  • zabezpieczanie lakieru – ochrona przed działaniem promieni UV oraz przed zabrudzeniami, pogłębianie koloru.

Prawidłowo przeprowadzone zabiegi car detailingu trwają wiele godzin. Znaczenie ma tutaj precyzja i doświadczenie osoby wykonującej usługę oraz jakość używanych środków czyszczących i zabezpieczających. Te natomiast mogą być bardzo róże w różnych myjniach.

W Gdańsku warto wybrać się do firmy Auto Spa G-Car, która świadczy usługi na naprawdę wysokim poziomie. Zawsze dobrze jest najpierw zapoznać się z opiniami klientów danego punktu, zanim zostawi się w nim samochód do czyszczenia.

Dlaczego zwykłe mycie to za mało?

Wielu kierowców jest zdania, że samo regularne mycie samochodu wystarczy, by utrzymać go w dobrym stanie i nie ma potrzeby płacić więcej za auto detailing. Jednak różnica w wyglądzie pojazdów, które są jedynie myte, a tych poddawanych car detailingowi jest ogromna. Stan lakieru po latach użytkowania także jest zupełnie inny. Zwykłe mycie nie zabezpiecza i nie konserwuje auta, a to właśnie te zabiegi mają największy wpływ na jego stan i wygląd.