Bagażnik dachowy
2 lutego 2022

Kategoria:
Motoryzacja

Co można przewieźć przy pomocy bagażnika dachowego? 

Przewożenie dużych przedmiotów wymaga zainstalowania specjalnego bagażnika dachowego. Mieszczą się w nim różnego rodzaju rzeczy, których zwykle nie da się zmieścić we wnętrzu pojazdu. Takie wyposażenie jest niezwykle przydatne głównie podczas wycieczek w góry czy nad morze. Co dokładnie przewozi się z wykorzystaniem bagażnika dachowego? Przykłady zastosowania takich konstrukcji.

Jakie przedmioty można zapakować do bagażnika dachowego? 

W bagażniku dachowym zmieści się wiele przedmiotów. Najczęściej jest to sprzęt sportowy i podobne rzeczy, których nie da się zmieścić na tylnym siedzeniu lub w standardowym bagażniku samochodowym. Wśród przedmiotów przewożonych w bagażniku dachowym można wyróżnić:

  • rowery,
  • narty,
  • deski snowboardowe,
  • dodatkowe bagaże.

Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku rowerów konieczne okazuje się zainstalowanie specjalnego uchwytu. W boxach zmieszczą się natomiast takie przedmioty, jak np. narty i pozostały sprzęt sportowy. Wszelkie rzeczy należy odpowiednio zabezpieczyć. Ma to związek również z obowiązującymi przepisami drogowymi. Na ogół jednak bagażniki dachowe są doskonałym sposobem na przewiezienie większej liczby przedmiotów, nawet w przypadku niewielkich modeli samochodów.

Czy opłaca się wynająć bagażnik? 

Bagażniki dachowe zwykle są wykorzystywane podczas dłuższych wyjazdów. Z tego powodu nie wszystkie osoby decydują się na ich zakupienie. Czasem znacznie lepszym pomysłem okazuje się wypożyczenie takiego sprzętu. Możesz to zrobić m.in. w firmie Wypożyczalnia/Sprzedaż Bagażników & Boxów Dachowych. To dobra inwestycja np. podczas wyjazdów w góry. Wówczas za zaledwie kilkadziesiąt złotych można zdobyć dodatkowe miejsce do przechowania sprzętu sportowego czy bagażów, które nie zmieściły się wewnątrz samochodu.

Wybór odpowiedniego bagażnika powinien zależeć nie tylko od własnych potrzeb, lecz także modelu posiadanego samochodu. Trzeba pamiętać, że taką konstrukcję należy zabezpieczyć i zamontować stabilnie, by nie powodować zagrożenia nie tylko dla przewożonych rzeczy, lecz także innych uczestników ruchu. W razie wątpliwości można poprosić o radę m.in. pracowników wypożyczalni. Dopasują oni odpowiedni model bagażnika lub boxa do potrzeb klienta, a także modelu samochodu. Zajmą się także montażem takiej konstrukcji.