plandeki samochodowe
9 września 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Charakterystyka plandek samochodowych

Plandeki znajdują zastosowanie w wielu różnych obszarach. Jednym z nich jest wykorzystanie w celach transportowych. Podczas przewozu towarów bardzo ważne jest jego odpowiednie zabezpieczenie. Plandeki samochodowe umożliwiają transport zarówno samochodami osobowymi, jak i ciężarowymi. Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu. Czym dokładnie się charakteryzują?

Dlaczego warto wykorzystywać plandeki samochodowe?

Plandeki samochodowe wykorzystywane są podczas transportu różnego rodzaju produktów. Dzięki nim możliwe jest zabezpieczenie przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi oraz zanieczyszczeniami. Co więcej, wpływają one na bezpieczeństwo. Niektóre przedmioty mogą przesuwać się podczas jazdy. Założone w odpowiedni sposób plandeki chronią przed ich wypadnięciem na jezdnię.

Z jakich materiałów wykonane są plandeki wykorzystywane podczas transportu?

Plandeki samochodowe chronią przed deszczem, śniegiem, zmiennymi temperaturami i silnym promieniowaniem słonecznym. W związku z tym są one produkowane z bardzo odpornych tworzyw sztucznych. Najczęściej jest to polietylen, polipropylen oraz polichlorek winylu.

Jak wyjaśnia specjalista z firmy GO-PLAN ROMAN GOCHNIO: Zastosowanie najlepszych jakościowo materiałów odpornych na różnego rodzaju czynniki wpływa na bezpieczeństwo podczas transportu. Dobre plandeki samochodowe chronią towar, chociażby przed wilgocią. W przypadku dalekich dystansów ma to ogromne znaczenie, ponieważ ładunek dostarczany jest do odbiorcy w dobrym stanie – dodaje.

Rodzaje plandek samochodowych dostępne na rynku

Producenci oferują wiele rodzajów plandek. Wśród najpopularniejszych znajdują się modele:

  • przepuszczające powietrze,
  • wodoodporne,
  • ze wzmocnieniem w postaci stelaży.

Wybór konkretnego rodzaju plandeki samochodowej powinien być uzależniony od transportowanych materiałów lub produktów. Do tych, które narażone są na zawilgocenie i powstanie pleśni, a dodatkowo przewożone są na niewielkich odległościach, powinno stosować się materiały przepuszczające powietrze. Z kolei ciężkie przedmioty o dużych rozmiarach warto transportować pod plandekami ze stelażami – mowa tutaj np. o meblach czy elementach wyposażenia domu.

Niezależnie jednak od wybranego modelu każda plandeka powinna charakteryzować się możliwością naciągnięcia bez ryzyka uszkodzenia. Dzięki temu może być ona dokładnie przymocowana do przyczepy samochodu, dopasowując się do jej rozmiarów.

Warto zwrócić uwagę także na samą jakość materiału, z którego zostały wykonane plandeki samochodowe. To ona ma największe znaczenie. Zdecydowanie lepiej zainwestować w produkt znanej marki, który będzie można wykorzystać bez problemu podczas kilku transportów, niż w tańszy odpowiednik jednorazowego użycia. Zwłaszcza w przypadku osób zajmujących się zawodowo transportem taka inwestycja będzie się opłacała.