transport
20 kwietnia 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Cechy dobrej firmy transportowej

Przewozy samochodowe są najczęściej wybieraną formą transportu. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę wiele zalet transportu drogowego, począwszy od przystępnych cen realizacji zleceń, przez korzystny czas dostarczania przesyłki na miejsce, po dostępność świetnie rozbudowanej infrastruktury drogowej, która umożliwia dostarczenie towarów samochodami praktycznie wszędzie.

Obecnie w branży przewozów panuje olbrzymia konkurencja – zauważa nasz rozmówca z przedsiębiorstwo MARTRANS Łonak Mariusz.

Istnieje wiele firm transportowych, które świadczą swoim klientom bardzo szeroki zakres usług, realizując zarówno przewóz osób, jak i usługi kurierskie oraz transport samochodami ciężarowymi. Jednak czy szeroki zakres działalności firmy powinien zachęcać do korzystania z jej usług?

Wyspecjalizowana firma transportowa

Wielkość i różnorodność floty samochodowej, jaką dysponuje dane przedsiębiorstwo, z pewnością robi wrażenie na klientach. Jednak w sytuacji, gdy potrzebujemy specjalistycznych samochodów, np. do przewozu materiałów sypkich, warto rozglądać się za takimi firmami, które koncentrują się wyłącznie na świadczeniu tego typu usług transportowych.

Przedsiębiorstwa transportowe, które specjalizują się właśnie w przewozach materiałów budowlanych, również muszą posiadać różne samochody ciężarowe. Aby zapewnić swoim klientom możliwość przewozu rozmaitych materiałów, w tym ładunków wielkogabarytowych czy  niestandardowych, konieczna jest budowa zróżnicowanej floty.

W zależności od potrzeb, klient powinien mieć możliwość z zamówienia transportu samochodem samowyładowczym, czyli tzw. wywrotką, samochodem skrzyniowym lub w przypadku konieczności przewozu maszyn budowlanych – solidnego zestawu niskopodłogowego.

Do niezwykle istotnych czynników należą także ładowność i stan techniczny samochodu ciężarowego czy ciągnika siodłowego oraz całego zestawu. Dlatego wybierając przewoźnika warto sprawdzić, jakimi samochodami dysponuje i czy na pewno dają one gwarancję bezpiecznego i terminowego transportu.

Legalna firma transportowa

Firmy świadczące usługi transportowe podlegają wielu przepisom, dotyczącym zarówno samego wyposażenia, jak i kwalifikacji zatrudnianych osób. Dobra firma transportowa zawsze będzie mogła pochwalić się aktualną licencją na wykonywanie przewozów drogowych oraz certyfikatem kompetencji zawodowych kierowców. Bardzo ważne jest także, aby przedsiębiorstwo transportowe posiadało OC przewoźnika.

Jeżeli zależy ci na szybkim, pewnym i bezpiecznym transporcie powierzonych przewoźnikowi towarów, rozglądaj się przede wszystkim za tymi firmami, które mają duże doświadczenie w branży. Wieloletnia obecność na rynku jest najlepszym potwierdzeniem rzetelności przedsiębiorstwa oraz uznania poprzednich klientów.