warsztat blacharsko-lakierniczy
29 listopada 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Cechy dobrego warsztatu blacharsko-lakierniczego

Niezależnie od tego, jak dobrymi kierowcami jesteśmy, na drodze zawsze istnieje ryzyko kolizji – nawet jeśli nie z naszej winy, to w wyniku słabych warunków pogodowych, nieoczekiwanej usterki czy błędu innego uczestnika ruchu. Konsekwencją kolizji prawie zawsze jest mniejsze lub większe uszkodzenie karoserii. W takiej sytuacji konieczna będzie pomoc dobrego warsztatu blacharsko-lakierniczego. Po czym poznać taki serwis?

Obecność na rynku

Dlaczego często ufamy firmom, które istnieją od lat i mogą się pochwalić ugruntowaną pozycją? Logika jest tutaj bardzo prosta. Aby utrzymać się na rynku warsztat musi spełniać nie tylko oczekiwania klientów, ale również odpowiadać na wyzwania rzucane przez konkurencję. Jeśli tego nie robi, bardzo szybko wypada z obiegu. Konieczne jest zatem, żeby firma dbała o stałe podnoszenie kwalifikacji, zdobywanie nowych doświadczeń oraz inwestowała w nowoczesne, wysokiej jakości wyposażenie. Przykładem warsztatu blacharsko-lakierniczego, który spełnia te wymogi jest serwis Auto Efekt, nieprzerwanie i z powodzeniem funkcjonujący od 2007 roku.

Najlepsze sprzęty i materiały

Od technologii użytej do usunięcia szkód zależeć będzie skuteczność naprawy. Dlatego solidny warsztat powinien posługiwać się wyłącznie sprzętami i materiałami najwyższej jakości. Nie warto rezygnować z tego na rzecz tańszych rozwiązań. Oszczędność będzie iluzoryczna – tanie materiały są bardziej podatne na ponowne zniszczenie, ich naprawa to zupełnie zbędny koszt.

Rozbudowana oferta

Zanim skorzystamy z usług serwisu, warto dokładnie zapoznać się z jego ofertą. Dlaczego jest to tak istotne? W wyniku kolizji uszkodzeniu ulega nie tylko karoseria i powłoka lakieru – bardzo często cierpią również znajdujące się pod spodem podzespoły mechaniczne, między układ hamulcowy, skrzynia biegów i inne. Korzystając z usług serwisu, który specjalizuje się jedynie w blacharstwie i lakiernictwie, jednak nie oferuje usług z zakresu mechaniki, zmuszeni jesteśmy szukać drugiego wykonawcy. Jest to nie tylko uciążliwe i czasochłonne, ale może również okazać się nieopłacalne. 

Uznanie kierowców

Bez wątpienia jedną z tych cech serwisów blacharsko-lakierniczych – jak i innych serwisów w branży motoryzacyjnej – które wzbudzając największe zaufanie, są opinie innych kierowców. Sami raczej niechętnie sprawdzamy kompetencje danej firmy – polegamy raczej na opiniach innych klientów. Skąd te opinie brać? W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę zdanie osób, które znamy osobiście i które mają już pewną wiedzę w temacie. Możemy wtedy liczyć na największą rzetelności opinii, znajomy nie ma bowiem żadnej motywacji w tym, by polecać nam firmę o wątpliwej reputacji. Opinii i ocen możemy szukać również w sieci, choć dobrze jest podchodzić do nich z pewnym dystansem. Nigdy nie wiemy, kto tak naprawdę wystawia notkę firmie i z czego wynika taka, a nie inna ocena.