9 sierpnia 2019

Kategoria:
Motoryzacja

Bus jako niezawodny środek transportu

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że główną gałęzią transportu jest transport drogowy, wykorzystujący wszelkiego rodzaju pojazdy samochodowe. Jest to zasługą bardzo rozwiniętej infrastruktury dróg – wszędzie tam, gdzie dociera sieć drogowa, tam możemy dojechać. Jednym z najefektywniejszych środków transportu, który możemy wykorzystać w tym celu jest bus. Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na jego wypożyczenie?

Wynajem busa – kiedy warto?

Żeby korzystać z busa nie musimy posiadać go na własność. Wystarczy go wypożyczyć – usługi takie oferuje między innymi firma Mobil Serwis, specjalizująca się w wynajmie wszelkiego rodzaju pojazdów czy sprzętów budowlanych. Kiedy warto zdecydować się na taką usługę?

Do grona naszych klientów zaliczają się przede wszystkim firmy, które potrzebują niezależnego i wydajnego środka transportu zbiorowego – mówi przedstawiciel Mobil SerwisSą to między innymi firmy budowlane, które używają busów to przewożenia swoich pracowników, czy też firmy organizujące wycieczki czy imprezy kulturalne. Niemniej nie zamykamy się na innych klientów. Z naszych busów mogą korzystać osoby prywatne, które z pomocą busów chcą zorganizować transport gości ślubnych lub wybrać się na wycieczkę w większym gronie rodziny lub znajomych.

W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na bus o określonej ładowności.

Dlaczego warto wypożyczyć bus?

Busy to forma pośrednia między zwykłym samochodem osobowym a autokarem. Wyposażone są w siedziska dla od kilku do kilkunastu osób oraz są w stanie zabrać od kilkuset do ponad tysiąca kilogramów ładunku. Dlaczego warto zdecydować się na wynajęcie takiego pojazdu? Powodów jest kilka:

  • Stosunkowo niskie koszty wynajmu – bus jest rozwiązaniem idealnym, jeśli chcemy zorganizować przewóz dla średniej wielkości grupy osób, np. na wesele. Nie musimy wtedy ponosić kosztów związanych z wynajmowaniem bardzo dużego autokaru.
  • Wysoki komfort podróżowania – współczesne busy to pojazdy wygodne, dostosowane do zapewnienia wysokiego standardu jazdy nawet na długich dystansach. Jest to ważne, bo wpływa na zmęczenie podróżą oraz poziom zadowolenia pasażerów
  • Zwrotność, brak problemów z parkowaniem – busy jako pojazdy stosunkowo małe są w stanie bez problemu manewrować w nawet bardzo trudnych warunkach terenowych. Sprawiają również mniejsze trudności przy poszukiwaniu miejsc parkingowych.

Czy do prowadzenia busa potrzebne jest specjalne prawo jazdy?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: nie, żeby poprowadzić busa wystarczy zwykłe prawo jazdy kategorii B, które pozwala nam prowadzić pojazdy o masie całkowitej do 3,5 tony.