Auto detailing
5 stycznia 2020

Kategoria:
Motoryzacja

Auto detailing. Nowa jakość w pielęgnacji samochodów
5 (100%) / 1 głosów

Auto detailing. Nowa jakość w pielęgnacji samochodów

Każdy kierowca chce, aby jego samochód był zadbany i przyciągał spojrzenia. Jednak jego częsta eksploatacja sprawia, że pojawiają się na nim drobne uszkodzenia, rysy na lakierze czy przybrudzenia. Właściciele czterech kółek systematycznie odwiedzają myjnie, jednak sama woda i płyn nie przywrócą mu dawnego blasku. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest usługa auto detailingu. Sprawdźmy, czy warto z niej skorzystać!

Co to jest auto detailing?

Auto detailing to usługa, która pomaga doprowadzić nasz samochód do idealnego stanu. Proces ten łączy nie tylko czyszczenie, ale również renowacje, co sprawia, że auto może wyglądać nawet lepiej niż w dniu zakupu. Jest to nieporównywalne do tradycyjnego mycia na myjni, gdzie samochód umyjemy w 5 minut. Usługa auto detailingu trwa o wiele dłużej niż samo mycie, ze względu na to, że wymaga większej precyzji. Zarówno czyszczenie, jak i pielęgnacja auta wykonywana jest na zewnątrz i wewnątrz pojazdu.

Do czyszczenia używamy jedynie miękkiej wody i kosmetyków o neutralnym pH. Wnętrze samochodu pielęgnowane jest antyalergicznymi kosmetykami wysokiej jakości, co sprawi, że samochód będzie czysty, zadbany i o nienagannym lakierze – zauważa specjalista reprezentujący firmę Rafi, która oferuje pełną obsługę z zakresu kosmetyki samochodowej.

W ramach usługi auto detailingu usuwane są m.in. drobne przebarwienia, zmatowienia, zarysowania i odpryski lakieru, a karoseria jest zabezpieczana za pomocą lakieru z niewidoczną warstwą ochronną.

Auto detailing – co obejmuje?

Samochodowe SPA obejmuje czyszczenie, pielęgnację oraz nabłyszczanie. Jeżeli samochód tego wymaga, wykonywana jest renowacja niektórych elementów oraz ich zabezpieczenie przed zabrudzeniem, oraz uszkodzeniem. Auto detailing obejmuje, m.in. mycie wstępne nadwozia, demontaż kół w celu dokładniejszego wyczyszczenia, czyszczenie felg i nabłyszczanie opon. Kolejny etap to usuwanie niedoskonałości lakieru (które bardzo często są spowodowane przez szczotki na myjni) za pomocą past polerskich z woskiem i gąbek polerskich oraz czyszczenie i usuwanie rys z przednich reflektorów. Następny etap to nałożenie na samochód wosku naturalnego albo syntetycznego, pokrycie auta powłoką ceramiczną, mycie szyb, lusterek oraz nabłyszczanie elementów z chromu lub tworzyw. Wnętrze auta również jest dokładnie oczyszczane i myte.

Pamiętajmy, że to od wiedzy i umiejętności detailera zależy to, czy nasze auto odzyska blask, dlatego warto wybierać doświadczone i sprawdzone firmy. Możemy skorzystać z auto detailingu w Lublinie, gdzie usługi wykonywane są bardzo profesjonalnie z dbałością o każdy detal. Każdy samochód, bez względu na to, czy jest nowy, czy stary, może wiele zyskać na auto detailingu. Może to być również dobry pomysł na znalezienie nowego kupca na nasz samochód. Jak wiadomo, wiele osób kupuje oczami, więc jeżeli zobaczą ładny i zadbany samochód, z pewnością będą chcieli go zakupić.