alfa-romeo
19 czerwca 2018

Kategoria:
Motoryzacja

Alfa Romeo – sportowy luksus made in Italy

Alfa Romeo to znana i ceniona na całym świecie włoska marka, która produkuje głównie auta sportowe i luksusowe. Znakiem rozpoznawczym jej samochodów jest przede wszystkim charakterystyczny design, który przez wielu określany jest mianem sportowej elegancji. I rzeczywiście, samochody Alfa Romeo prezentują się pięknie, ale ich siła tkwi nie tylko w wyglądzie, ale także we wnętrzu.

Alfa Romeo – sportowa elegancja

Samochody Alfa Romeo spośród innych marek wyróżniają się dużą mocą silników oraz osiąganiem dużych szybkości. Aby umożliwić autu takie rezultaty, konieczne było odpowiednie zaprojektowanie jego nadwozia. Linia samochodów Alfa Romeo jest na tyle charakterystyczna, że jest rozpoznawana na pierwszy rzut oka nie tylko przez fanów motoryzacji. To, co wyróżnia markę Alfa Romeo od innych producentów znanych i cenionych samochodów, jest przede wszystkim charakterystyczna włoska stylistyka, której nie spotkamy w żadnym innym samochodzie, nowoczesne oraz innowacyjne silniki, zastosowanie najlepszych rozwiązań technicznych oraz najlepszy stosunek masy do mocy samochodu.

Wszystko to pozwoliło włoskiej marce Alfa Romeo stworzyć prawdziwe arcydzieła sztuki motoryzacyjnej – takim arcydziełem jest również zbierający rewelacyjne opinie pierwszy SUV włoskiej marki, czyli model Stelvio. Choć może być zaskakujące, że oto powstał SUV tej marki, to fakty mówią same za siebie – najmocniejsza wersja, Quadrifoglio, ma pod maską ponad 500 km i z łatwością pokonuje Porsche Cayenne Turbo S. Inne modele, choć nie aż tak zrywne, oferują nie mniejszą frajdę z jazdy – a jednocześnie zmieszczą cztery osoby i spory bagaż, nie trzeba więc rezygnować z praktyczności. I ten, i inne modele znajdziemy w ofercie autoryzowanych dealerów tej marki, np. we wrocławskim salonie samochodowym ADF Auto.

Alfa Romeo – samochody zaprojektowane i stworzone dla najbardziej wymagających

Alfa Romeo to samochody stworzone dla osób, które cenią sobie sportowy charakter swojego auta, lubią szybką jazdę, ale nie chcą przy tym rezygnować z jego pięknego i rozpoznawalnego wyglądu. Łączą one w sobie estetyczny i elegancki wygląd z mocnymi silnikami, przez co są idealnym wyborem dla ludzi młodych, kochających sport i elegancję.

Samochody Alfa Romeo zostały zaprojektowane w taki sposób, aby kierowca podczas ich prowadzenia czerpał maksimum przyjemności z jazdy. Wyposażone zostały w bezpośredni układ kierownicy, natychmiast reagują na naciśnięcie pedału gazu i hamulca, co podnosi komfort ich użytkowania oraz pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Do wyboru mamy także napęd na tylne koła lub 4×4, co pozwala na jeszcze lepsze dostosowanie auta do naszych potrzeb oraz wymagań. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych pozytywnie wpływa na korzystanie z samochodu oraz sprawia, że posiadacz Alfa Romeo wymieni swój samochód tylko na inny model Alfa Romeo.