samochod nakladanie powloki ceramicznej
6 marca 2022

Kategoria:
Motoryzacja

5 najczęściej popełnianych błędów przy nakładaniu powłoki ceramicznej na lakier samochodowy

Piękny i połyskujący lakier to ozdoba każdego auta. Żeby zapewnić dobry stan tej powierzchni i na dłużej zachować wartość samochodu, warto zdecydować się na nałożenie powłoki ceramicznej. To na ten moment najskuteczniejsze i najtrwalsze zabezpieczenie lakieru, które zapewnia ochronę nawet do 5 lat. Musi być jednak fachowo wykonane. Jakich błędów trzeba się wystrzegać?

Niedokładne umycie samochodu przed usługą

Dość powszechnym błędem, którego przy odrobinie chęci da się uniknąć, to po prostu niedostateczne oczyszczenie powłoki lakierniczej przed rozpoczęciem jakichkolwiek innych działań.

Chcesz mieć pewność, że nawet te wstępne kroki będą wykonane zgodnie ze sztuką? Wybierz sprawdzonego usługodawcę, takiego jak MGLux Auto-Detailing Lublin.

Pamiętaj o tym, że auto zawsze trzeba umyć, najlepiej wieloetapowo i z użyciem miękkich narzędzi oraz szamponu. Następnie osuszone nadwozie należy dokładnie odtłuścić przy użyciu specjalistycznego preparatu. To sposób na uniknięcie wielu nieprawidłowości przy dalszych czynnościach.

Zbyt długi lub zbyt krótki czas między kolejnymi działaniami

Po każdym nałożeniu kolejnej warstwy trzeba odczekać co najmniej dwie minuty. Po wstępnym wyschnięciu warstwy należy też niezwłocznie przystąpić do polerowania suchą ściereczką z mikrofibry.

Zbyt długi odstęp między nałożeniem powłoki a wypolerowaniem może skutkować poważnymi konsekwencjami. Tak samo nieprawidłowe będzie zbyt krótkie oczekiwanie na nałożenie kolejnej partii powłoki.

Nieprawidłowe nakładanie poszczególnych warstw powłoki ceramicznej

Bardzo poważnym błędem, który wynika z braku umiejętności i doświadczenia wykonawcy, jest nieprawidłowe nałożenie środka. Przez cały czas trzeba też wykonywać pewne i dokładne ruchy krzyżowe. Nigdy nie powinny być one pionowe, poziome ani jakiekolwiek inne.

Preparat nakłada się mikrofibrą, na obszarze 50 × 50.

Nakładanie środka na rozgrzaną karoserię

Kolejna wada usługowa odnosi się do temperatury. Nigdy nie należy nakładać produktu na rozgrzaną karoserię. Jeśli się tak stanie, to głęboko penetrujący preparat nie tylko nie zadziała, ale też uszkodzi lakier. Od tego nie ma już odwrotu.

Niezachowanie odpowiednich warunków

Bardzo ważną rolę odgrywają warunki atmosferyczne. Chodzi tu głównie o ochronę przed niesprzyjającymi czynnikami z zewnątrz.

Auto poddawane usłudze nakładania powłoki ceramicznej powinno być zabezpieczone przed:

  • pyłami,
  • liśćmi,
  • śniegiem,
  • bezpośrednimi promieniami słońca.

Oprócz tego liczy się zachowanie odpowiedniej temperatury – musi być zbliżona do pokojowej.