Biżuteria
15 sierpnia 2019

Kategoria:
Moda

Złota czy srebrna – jaką biżuterię wybrać?

Złota czy srebrna? Jaka biżuteria będzie idealnym wyborem? Wszystko zależy od okoliczności oraz całości stylizacji, z którą dobrane dodatki powinny tworzyć idealną i w pełni harmonijną całość. W jaki sposób wybierać biżuterię na wielkie wyjścia? Jaką biżuterię nosić do pracy oraz na co dzień? Sprawdź, a już nigdy nie popełnisz modowych wpadek.

Nie tylko kobiety kochają biżuterię…

Biżuteria stanowi przede wszystkim kobiecą ozdobę, choć mężczyźni także od niej nie stronią. Co więcej, to właśnie męska część społeczeństwa najczęściej wybiera biżuterię jako prezent na różne okazje. Złota i srebrna biżuteria doskonale uzupełnią każdą stylizację, jednak warto pamiętać, że istnieją pewne zasady jej doboru, które pozwalają na uniknięcie wrażenia przesady oraz zbytniego przytłoczenia różnymi ozdobami.

Jaka biżuteria na wielkie wyjścia?

W przypadku ważnych uroczystości rodzinnych np. ślubu najlepiej sprawdzi się biżuteria złota, choć warto pamiętać o tym, że tradycyjne złoto może czasami nieco kłócić się z np. z kolorystyką dodatków na sukni ślubnej oraz typem urody. Wówczas warto wybrać delikatniejszą, ale równie piękną biżuterię z białego lub różowego złota.

Złota biżuteria jest także dobrym wyborem na biznesowe spotkania oraz inne ważne wyjścia. W tym przypadku trzeba pamiętać, aby nie przesadzać z dodatkami i zachować zasady dress code, bo biżuteria powinna jedynie uzupełniać całą stylizację, a nie stać się jej głównym elementem.

Biżuteria zdobi, dodaje elegancji i podkreśla indywidualny styl. Warto stawiać nie tylko na klasykę, ale także nowoczesność i wybierać unikalne wzory biżuterii, które pozwolą wyróżnić się niezależnie od sytuacji – podpowiada jubiler Zbigniew ze Stargardu.

Kiedy warto wybrać srebro?

Srebrna biżuteria jest doskonałym wyborem na co dzień. Oprócz tego, że jest uniwersalna i sprawdzi się zarówno podczas relaksu z przyjaciółmi, jak i wykonywania codziennych obowiązków w pracy, to dodatkowo idealnie komponuje się nie tylko ze sportowymi, ale także nieco bardziej eleganckimi stylizacjami.

Biżuteria złota i srebrna – zawsze trafiony prezent

Biżuteria to jeden z najlepszych pomysłów na posiadający wartość emocjonalną prezent. Rocznica ślubu, urodziny, osiągnięcie upragnionego sukcesu – nie ma znaczenia okazja, bo piękna biżuteria sprawdzi się niezależnie od sytuacji. Warto o tym pamiętać także w momencie poszukiwania prezentu dla rodziców, chrześniaków lub dzieci i powrócić do tradycji obdarowywania bliskich nam osób właśnie biżuterią, która kiedyś była obowiązkowym prezentem z okazji chrztu, I Komunii Świętej, bierzmowania, 18 urodzin oraz np. obrony dyplomu, a dziś zastępują ją bezwartościowe i nieposiadające „duszy”, elektroniczne gadżety.