27 listopada 2019

Kategoria:
Moda

Zasady doboru ubranek dla niemowlaka

Rodzice oczekujący na swoją pociechę mają mnóstwo spraw na głowie – w tym dobranie ubranek dla niemowlaka. W tej kwestii panuje kilka zasad, którymi warto się kierować. Odzież koniecznie skompletuj wcześniej, tak aby nie wybierać jej pochopnie i na ostatnią chwilę. Przede wszystkim zadbaj o komfort swojego dziecka i jakość materiału, z jakiego wykonane są elementy garderoby. Dowiedz się, czym jeszcze się kierować przy pierwszych zakupach.

Ubranka dla niemowlaka – jak je wybrać?

Większość osób zastanawia się nad rozmiarem ubranek. Zazwyczaj kupuje się rozmiar 56 albo 62, jeśli dziecko nie jest wcześniakiem. W dodatku równie istotny jest materiał, z jakiego są one wykonane. Najlepszy wybór to czysta bawełna, która nie podrażnia delikatnej skóry, jest miękka i nie powoduje reakcji alergicznych. Charakteryzuje się również higroskopijnością oraz odpornością na rozciąganie.

Wiele osób przy wyborze ubranek dla niemowlaka kieruje się także certyfikatami, które są potwierdzeniem jakości i bezpieczeństwa. Warto więc sprawdzić, czy dany element garderoby ma taką gwarancję. Dzięki temu nie będziesz martwić się o to, czy ubranko ma negatywny wpływ na Twoją pociechę i czy nie zaszkodzi mu w jakiś sposób. Zwracaj także uwagę na wykończenie ubrań. Szorstkie metki i ozdobne dodatki często podrażniają naskórek i powodują uczulenia.

Jeśli już zaopatrzysz się w preferowane ciuszki, pamiętaj, aby zwracać uwagę na wygodę dziecka. Moda również jest ważna, jednak trzeba ją umiejętnie łączyć z komfortem malucha. Zasady ubioru ściśle są związane z pogodą i miejscem przebywania. Dlatego noworodka w domu trzeba ubierać warstwowo, jednak koniecznie w miękkie i lekkie tkaniny, takie jak właśnie bawełna. Podczas spacerów niezbędne jest okrycie wierzchnie, jednak nie można doprowadzić do przegrzania dziecka. Z reguły skutkuje to uciążliwym przeziębieniem lub grypą.

Jakie kupić ubranka dla niemowlaka?

Jak wiadomo, niezbędnym wyposażeniem dziewczynki są sukienki, a dla chłopca wygodne spodenki, jednak co z resztą garderoby?

Jak mówi specjalista ze sklepu Elhand Sp. z o.o., jest kilka niezbędnych elementów, które powinny znajdować się w wyprawce każdego noworodka. Po pierwsze – body. Przyda się zarówno na długi, jak i krótki rękaw, najlepiej rozpinane na całości. Będzie to gwarancją wygody, szczególnie dla rodzica.

Równie przydatne są tak zwane pajacyki. To dobry wybór na dzień, jak i na noc, gdyż szczelnie otulają niemowlaka z góry na dół. Oczywiście nie można zapomnieć o kombinezonach i śpioszkach lub półśpioszkach, które są bardzo ciepłe i wygodne dla malucha. Są to najpraktyczniejsze elementy garderoby. Przydadzą się zarówno na dworze, jak i w mieszkaniu.

Na koniec jeszcze jeden niezbędnik – piżama. Chociaż wydaje się to oczywiste, wielu rodziców w zakupowym szale zapomina o tym standardowym okryciu. Jeśli zaopatrzysz malucha we wszystkie konieczne ciuszki, zapewnisz jemu – jak i sobie – spokój na wiele miesięcy.