zegarek kwarcowy
17 lutego 2016

Kategoria:
Moda

Zalety zegarka z mechanizmem kwarcowym

Pasjonaci zegarków od lat spierają się na temat wyższości jednego z mechanizmów napędzających czasomierze, przy czym nie istnieje właściwie jedna płaszczyzna, na której porównuje się właściwości napędów mechanicznych i kwarcowych. Te drugie, bardziej nowoczesne, posiadają zwolenników głównie wśród ludzi ceniących sobie precyzję i doskonałą punktualność, jednak nie są to jedyne zalety zegarków kwarcowych.

Szeroki wybór modeli

Ofertę zegarków kwarcowych tworzy niezwykle szeroki wybór modeli – zapewnia specjalista z salonu Zegarki24. Zegarki te znajdziemy w kolekcjach każdej stylistyki, od czasomierzy przeznaczonych do codziennego użytku, przez zegarki sportowe, po eleganckie wzory biżuteryjne. Popularność zegarków o mechanizmie napędzanym baterią srebrową lub litową wynika nie tylko ze wspomnianej już idealnej dokładności pomiaru, ale także stosunkowo niskiego kosztu produkcji.

Zegarki kwarcowe kosztują mniej

Chociaż użytkowanie zegarka z mechanizmem kwarcowym wiąże się z koniecznością regularnej wymiany baterii, koszt zakupu oraz eksploatacji i tak jest nieporównanie niższy, niż w przypadku zegarków mechanicznych.

Wygoda użytkowania

Zegarki kwarcowe wskazują czas z olbrzymią dokładnością, a błędów w pomiarze możemy spodziewać się wyłącznie w sytuacji uszkodzenia mechanizmu lub wyczerpania się baterii, czyli raz na kilka lat. To olbrzymia przewaga nad mechanicznymi zegarkami, które wymagają częstego nakręcania, a w przypadku mechanizmu automatycznego, wymuszają na użytkowniku konieczność noszenia przez określony czas w ciągu doby – mówi ekspert sklepu Zegarki24.

Radio controlled – najwyższy stopień dokładności

Odchylenia w dokładności pomiaru w zegarkach kwarcowych wynoszą około 1 sekundy w ciągu miesiąca, jednak i ten błąd można wyeliminować. Niektóre modele wyposażone są w dodatkową funkcję radio controlled, dzięki której wskazywany czas jest sprawdzany z zegarem atomowym.