Skarpety frotte
13 marca 2022

Kategoria:
Moda

Zalety skarpet frotte

Skarpety frotte kojarzą się miękkością i ciepłem idealnym na chłodne, zimowe dni i takie właśnie są. Zdecydowanie chętniej wybiera się je w chłodne dni, kiedy stopy wymagają ochrony przed niską temperaturą. Producenci oferują duży wybór wzorów i kolorów zarówno dla najmłodszych użytkowników, jak i dla dorosłych. W dzisiejszym artykule opiszemy, czym jest frotte, jakie modele skarpet z tej tkaniny i w końcu, dlaczego cieszą się tak dużą popularnością. Zapraszamy!

Materiał pętelkowy gwarancją ciepła i wygody

W odróżnieniu od skarpet bawełnianych czy bambusowych nazwa skarpet frotte nie pochodzi od rodzaju materiału, ale rodzaju splotu. Oznacza to, że skarpetki frotte produkowane są z różnorodnych materiałów, ale koniecznie w tym wyjątkowym splocie. Jak wyjaśnia producent skarpet i rajstop Martinex, ten rodzaj dzianiny powstaje z dwóch osnów i wątku. Osnowa podstawowa i pętelkowa w opcji trzy-, cztero-, a nawet pięcionitkowej zapewnia tkaninie typowe dla niej cechy, takie jak trwałość, miękkość i elastyczność.

Najważniejsze zalety skarpet z froty

Skarpety wykonane z tkaniny pętelkowej wyróżniają się:

  • izolacją termiczną – są ciepłe i chronią stopy przed wychłodzeniem,
  • elastycznością – doskonale przylegają do ciała,
  • dobrą amortyzacją – chronią stopę przed negatywnymi skutkami obciążeń, sprawdzają się również jako skarpety sportowe,
  • wytrzymałością – nie rozciągają się po wielu praniach, nie mechacą się i nie tracą koloru,
  • przepuszczalnością powietrza i chłonięciem wilgoci – zapewniają stopom komfort i świeżość w każdych warunkach.

Rodzaje skarpet frotte

Wygoda i trwałość tkaniny frotte sprawiła, że powstaje z niej wiele modeli skarpet dla dzieci i dorosłych. Jednymi z najchętniej wybieranych są zimowe skarpetki frotte za kostkę. Długa forma i ściągacze, które nie uciskają, świetnie sprawdzają się podczas noszenia wysokiego obuwia, takiego jak kozaki czy botki. Niewątpliwą zaletą tej tkaniny jest łatwość w tworzeniu różnorodnych wzorów. Dla konsumentów ceniących komfortowe ciepło i różnorodność wzorów może mieć duże znaczenie, że skarpetki frotte dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej i mnogości barwnych motywów. Skarpety frotte spotykane są również w wersji sportowej – idealnie sprawdzają się podczas ekstremalnych sportów zimowych oraz dowolnej aktywności na zewnątrz. Ciekawostką może być również to, że z frotte produkuje się nie tylko skarpety, ale również zakolanówki i rajstopy. Materiał jest szczególnie ceniony przez rodziców maluszków, którym zależy, by skóra dzieci miała kontakt z miłą w dotyku i bezpieczną tkaniną.