26 marca 2019

Kategoria:
Moda

Zalety mebli modułowych

Meble modułowe są proste w rozkładaniu i składaniu, dzięki czemu nie sprawiają problemów w transporcie. Ich funkcje systemowe umożliwiają zaaranżowanie niemal każdej przestrzeni w wybrany przez siebie sposób. Minimalizm ich wykonania wpływa na wysoką funkcjonalność. Dzięki temu, że nie posiadają niepotrzebnych elementów dekoracyjnych, są pojemniejsze niż zwykłe meble.

Meble pasujące do każdej przestrzeni

Meble modułowe umożliwiają stworzenie aranżacji doskonale dopasowanej do indywidualnych preferencji klienta. Składają się na nie gotowe komponenty, które można dowolnie ze sobą zestawiać. Wszystko to sprawia, że za pomocą mebli modułowych możliwe jest zagospodarowanie każdej przestrzeni bez względu na wielkość pomieszczenia czy inne czynniki uniemożliwiające postawienie dużej szafy, komody czy regału. Meble modułowe sprawdzą się także we wnętrzach o nietypowym układzie. Ich prosta konstrukcja oraz możliwość rozbierania na poszczególne elementy sprawia, że świetnie spisują się w przypadku częstych przeprowadzek. Ich wyniesienie i transport nie stwarza większych problemów.

Minimalistyczna forma wykonana z różnych materiałów

Meble modułowe wykonuje się z różnych materiałów. Wysokiej elegancji dodaje metal pokryty chromem, który dodatkowo malowany jest lakierem proszkowym w różnych kolorach. Dzięki temu bez problemu można dopasować meble do wybranej aranżacji. Z kolei do stołów i biurek używa się lakierowanego drewna. Zamiennie stosuje się szkło lub granit. W szafkach modułowych dużą rolę odgrywają fronty, które można umieścić w wybranych przez siebie miejscach, co pozwala na stworzenie ciekawej kompozycji. Także kolor frontów czy ewentualne uchwyty mogą być dobrane według własnych preferencji. Rozmontowanie i ponowne składanie szafek nie powoduje jakichkolwiek zniszczeń.

Dobre do biura jak i do domu

Meble modułowe doskonale sprawdzają się zarówno w biurach jak i w warunkach domowych. Nie tylko mogą być ciekawym elementem aranżacji, ale dzięki możliwości łączenia wielu półek i szafek, stwarzają doskonałe miejsca do organizacji dokumentów i przyrządów biurowych. Specjalista z firmy Euro-Stal w Gorlicach dodaje:

Meble modułowe pozbawione są niepotrzebnych elementów dekoracyjnych, co zwiększa ich funkcjonalność i powoduje, że są dużo bardziej praktyczne od zwykłych mebli. Minimalizm ścianek wpływa także na ich pojemność. Półki i szafki stworzone modułowo zmieszczą dużo więcej niż drewniane meble o wyszukanych kształtach.