kosmetyczka
17 marca 2022

Kategoria:
Moda

Z jakiej odzieży korzystają pracownicy zakładów kosmetycznych?

Wykonywanie zawodu kosmetyczki opiera się na rozwiązywaniu wielu różnych problemów skórnych klientów. To również przeprowadzanie zabiegów upiększających twarz i ciało. Z uwagi na stały kontakt z obsługiwanymi osobami, pracownik zakładu kosmetycznego musi być odpowiednio ubrany. Jest to ważne z punktu widzenia zasad BHP, ale również pożądanego, profesjonalnego wizerunku. Dowiedz się, jakie elementy garderoby warto wybrać!

Jak powinna prezentować się odzież kosmetyczna?

Czysta, wyprasowana, schludna odzież jest w salonie kosmetycznym koniecznością. Wskazuje on na profesjonalne podejście do klienta i dbałość o jego komfort. Odpowiednio dobrane uniformy stanowią wizytówkę przedsiębiorstwa i jego swoistą reklamę. Doskonale skrojone i uszyte z wysokiej jakości tkanin żakiety, bluzy, spodnie oraz fartuszki są niezastąpione w codziennej pracy. Zapewniają one komfort użytkowania, chronią odzież osobistą pracowników przed zabrudzeniem. Są to cechy, które doceniane są przez personel, ale również klientów zakładów świadczących usługi kosmetyczne.

Jak wskazują specjaliści Sklepu internetowego Koliber, odzież ochronna nie musi być nudna. Bluzy i fartuszki są obecnie szyte według modnych wzorów, dzięki czemu mają nowoczesny i wyjątkowy styl. Tworzone w bogatej kolorystyce, mogą idealnie pasować do elementów wystroju wnętrza salonu i jego elementów identyfikacji wizualnej.

Elementy garderoby kosmetyczki

Pracownicy salonów kosmetycznych na ogół noszą specjalne żakiety, tuniki lub bluzy. Ich krój podkreśla sylwetkę oraz mają one kieszenie i zamki, które ułatwiają codzienną pracę. W wielu modelach stosuje się przewiewny i antybakteryjny materiał podnoszący komfort pracy.

Modne bluzy kosmetyczne są elastyczne, doskonale dopasowują się do ruchów ciała. Nie muszą być białe, powoli odchodzi się bowiem od takiego wizerunku kosmetyczki. Już nie trzeba nastawiać się na wywołanie poczucia sterylnej czystości. Wiele elementów odzieży dla kosmetyczek ma żywe kolory i wygodne luźne formy. Szczególnie popularne są modele w kolorach różowym, błękitnym, jasnozielonym. Na popularności zyskują elementy granatowe i czarne, cechujące się wyjątkową elegancją. Biel często przełamywana jest detalami w innych barwach. Nie warto z kolei stawiać na kolory krzykliwe, zbyt jaskrawe.

Wybierając konkretne fartuchy czy żakiety, można postawić na oryginalne wzornictwo. Można się tu zainspirować np. Dalekim Wschodem, który wniesie do zakładu nieco egzotyki. Popularne są asymetryczne zapięcia, oryginalnie wykonane dekolty, kolorowe lamówki i obszycia.