wyprawka pościelowa
18 grudnia 2019

Kategoria:
Moda

Wyprawka pościelowa – sprawdź, co wchodzi w jej skład

Przyjazna dziecku wyprawka pościelowa to niezbędny element wyposażenia pokoju noworodka. W celu zapewnienia dziecku najwyższego komfortu oraz bezpieczeństwa trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na jakość tkaniny, z której uszyte są wszystkie elementy wyprawki. W skład podstawowej wyprawki pościelowej wchodzi ponad 20 elementów, które warto kupić w zestawie nie tylko ze względu na niższą cenę, ale także aspekt dekoracyjny.

Z czego składa się wyprawka pościelowa?

Skompletowanie wyprawki pościelowej nie jest trudne, jednak trzeba dowiedzieć się, co powinno wchodzić w jej skład, aby ułatwiała pielęgnację i opiekę nad maluszkiem oraz gwarantowała mu komfort i pełne bezpieczeństwo. Elementy wyprawki pościelowej możemy podzielić na trzy grupy – w tym m.in.:

 1. Podstawowe wyposażenie łóżeczka

Wyprawka pościelowa powinna zawierać:

 • kołderkę,
 • poduszkę,
 • poszewki na kołderkę i poduszkę,
 • prześcieradło na gumce,
 • ochraniacz na szczebelki łóżeczka,
 • wyjątkowo przydatny, podręczny przybornik na łóżeczko, który pomieści pieluchy, kosmetyki i ubranka na zmianę,
 • bezpieczny śpiworek,
 • miękki kocyk,
 • rożek niemowlęcy.
 1. Akcesoria kąpielowe

Praktyczna wyprawka pościelowa dla maluszka musi uwzględniać też zakup akcesoriów kąpielowych, do których zaliczamy miękkie, ciepłe oraz chłonne okrycie kąpielowe z kapturkiem, delikatną dla skóry myjkę kąpielową i niezbędne nie tylko w czasie pierwszych kąpieli maluszka tradycyjne pieluszki tetrowe, którymi można np. wyłożyć wanienkę lub przewijak.

 1. Dodatkowe akcesoria

Dobrze skompletowana wyprawka uwzględnia też spójne stylistycznie akcesoria, czyli np. śliniaczek i ozdobną girlandę do dekoracji pokoiku lub wydzielonego kącika dla dziecka np. w sypialni rodziców.

Wyprawka pościelowa to nie tylko niezbędny element wyposażenia pokoju każdego maluszka. To przede wszystkim skuteczna pomoc dla młodej mamy i taty w opiece nad noworodkiem, a także dekoracja pokoju, która pozwoli zapewnić dziecku przyjazną i stymulującą jego zmysły przestrzeń. Warto pamiętać, że zakup wyprawki pościelowej jest idealnym pomysłem na prezent, który naprawdę się przyda i sprawi wiele radości każdemu świeżo upieczonemu rodzicowi, bo akcesoriów do łóżeczka oraz kąpieli nigdy nie jest zbyt dużo – wyjaśnia ekspert z firmy MimiNu.

Na co zwracać uwagę, kupując wyprawkę pościelową?

Wyprawka pościelowa musi spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa. Powinna być uszyta z przyjaznej skórze bawełny i barwiona delikatnymi, bezpiecznymi barwnikami, które nie przyczyniają się do powstawania alergii. Warto pamiętać o wyborze produktów, które spełniają także ważny aspekt dekoracyjny, czyli są dopasowane do panujących obecnie trendów i gustów rodziców. Ogromnym ułatwieniem jest możliwość wyboru wzoru wyprawki, którą oferują sklepy internetowe z pościelą i akcesoriami tekstylnymi dla najmłodszych. Dobrze skompletowana wyprawka pościelowa rośnie razem z dzieckiem, dzięki czemu posłuży mu przez dłuższy czas. Warunkiem koniecznym, by faktycznie produkty przetrwały latami, jest zadbanie o to, by zainwestować w wysokiej jakości produkty, które zachowują nieskazitelny wygląd nawet po wielu praniach.