buty
14 stycznia 2016

Kategoria:
Moda

Wygoda czy elegancja? Poznaj buty, które są świetnym połączeniem obu!

Kobiety zrobią wszystko, żeby pięknie wyglądać, niestety często kosztem własnej wygody. I oto właśnie jest odwieczny problem każdej pani kupującej buty: postawić na wygodę czy elegancję? O ile wybierzemy komfortowe buty na co dzień, nie wyobrażamy sobie zrezygnować z uroczych wysokich szpilek przed jakąś uroczystością albo imprezą, na której chcemy błyszczeć. I często sięgamy po przepiękne i niebotyczne szpilki, w których ledwie się poruszamy. Wizja długiej imprezy przed nami przeraża, ale czego nie robi się dla pięknego wyglądu? Otóż jest rozwiązanie tego problemu. Przekonujemy, że można pogodzić obie cechy. Podpowiadamy zatem, które buty wybrać, aby były i wygodne, i eleganckie.

Eleganckie równa się wysokie

Przede wszystkim buty eleganckie to obcasy. Rodzajów obcasów jest całe mnóstwo, to zaś drugorzędna kwestia. Najistotniejsze jest, aby buty podnosiły nogę, wydłużały ją, wyszczuplały i tym sposobem uatrakcyjniały całą sylwetkę. Oczywiście zniewalająco wyglądają cieniutkie dwunastocentymetrowe szpilki, jednak zachwycający efekt to także poczucie naszej pewności i gracja. Czy każda z nas będzie mogła się nimi poszczycić w takich butach? Dlatego też na rynku jest dostępnych wiele różnych rozmiarów szpilek oraz w ogóle różnorodnych obcasów. Każda z pań powinna wybrać odpowiedni rodzaj oraz najlepszą wysokość dla siebie. Szpilki albo buty na obcasie za każdym razem dodadzą elegancji do szykownego stroju.

Wygoda na wysokich obcasach

Buty na obcasie również świetnie się komponują z codziennym i luźnym ubraniem. Aby spełniały także taką funkcję i gwarantowały komfort użytkowania, muszą być odpowiednio dobrane. Jeśli uda nam się odnaleźć złoty środek, w obu sytuacjach (zarówno w eleganckim, jak i luźnym stroju) zapewnimy sobie elegancję i wygodę.

Możliwości i wybór rozwiązania

Bez wątpienia najlepszy rodzaj butów do podkreślenia i wysmuklenia sylwetki to szpilki. Niestety szpilki nie są idealnym obuwiem dla wszystkich kobiet. Zwykle po krótkim czasie noszenia czujemy wielki dyskomfort, a nawet ból. Możemy przysporzyć sobie kłopotów, jeśli w odpowiedni sposób nie zabezpieczymy się przed odciskami. Co więcej, jeśli buty będą nam dostarczały bólu, trudno jest mówić o pięknym chodzeniu z gracją.

Świetnym zastępcą wysokich szpilek są koturny. Jeśli zależy nam na wysokich butach, to będzie strzał w dziesiątkę. Jednocześnie ich sposób wyprofilowania nie powoduje takiego przemęczenia stóp, są o wiele bardziej stabilne i wygodne. Koturny są rodzajem podeszwy, która pasuje do różnorodnego typu obuwia, np. sandałów albo botków. Są więc świetnym rozwiązaniem na każdą porę roku.

Wielką wygodę, a także zachwycający efekt zapewniają tak zwane słupki. Taki obcas jest stabilny i solidny, zapewnia komfort podczas długiego noszenia. Słupki są świetnym wyborem dla niskich kobiet, doskonale radzą sobie również z problemem masywnych nóg.

Jeśli zatem nie możesz oprzeć się szpilkom, a jednocześnie chodzenie w zwykłych szpilkach sprawia Ci problem – postaw na alternatywne rozwiązania. Zadbaj o wielką wygodę i nie rezygnuj z kobiecego pięknego wyglądu!