3 lipca 2017

Kategoria:
Moda

Jak wybrać najlepszą korporacje taksówkową?

Taksówki to zdecydowanie najlepszy środek transportu miejskiego, który łączy w sobie zalety jazdy samochodem i podróży środkami komunikacji publicznej. Jeśli często z nich korzystamy, np. w sprawach służbowych, warto jest wybrać jedną z kilku korporacji taksówkarskich. Co należy brać pod uwagę dokonując takiej decyzji?

Cena przewozu

To najważniejsza rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Każda z korporacji taksówkarskich określa własny cennik, wszystkie jednak rozliczają się na tej samej zasadzie – klient płaci za każdy kilometr jazdy, zaś ceny podzielone są na cztery taryfy:

  • Taryfa I – obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 22:00
  • Taryfa II – obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 22:00 – 6:00 oraz w soboty i niedziele
  • Taryfa III – obowiązuje poza strefą I miasta od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 22:00
  • Taryfa IV – obowiązuje poza strefą I miasta od poniedziałku do piątku w godzinach 22:00 – 6:00 oraz w soboty i niedziele

Ponadto do kwoty za przejechane kilometry doliczana jest opłata za „trzaśnięcie drzwiami”, czyli opłata startowa – niezależnie od długości trasy wynosi ona 7 złotych.

Zakres usług

Przed wybraniem usług jednej z korporacji warto zapoznać się z proponowaną ofertą jej usług. Jedną z pozycji, która powinna szczególnie zainteresować firmy, które chcą zapewnić swoim pracownikom możliwość szybkiego przemieszczania się po mieście, jest możliwość rozliczeń bezgotówkowych.

W ramach ogólnopolskiego systemy Taxi360 proponujemy naszym klientom dwie opcje rozliczeń bez użycia gotówki – mówi przedstawiciel korporacji Radio Taxi 919 Pasażer może przy płaceniu okazać kartę klienta, na której zakodowany jest odpowiedni limit kwotowy do wykorzystania na przejazdy naszymi taksówkami lub wykorzystać jednorazowy eVoucher.

Do pozostałych godnych uwagi usług zaliczyć można transport zbiorowy podczas imprez okolicznościowych, transfer na konkretnych trasach (np. między centrum miasta a lotniskiem lub pobliskimi atrakcjami), czy dostarczanie przesyłek lub zakupów na wybrany adres.

Renoma firmy

Jeśli myślimy o wyborze usług jednej konkretnej firmy taksówkarskiej, powinniśmy upewnić się, czy cieszy się ona uznaniem klientów. Najlepszym źródłem informacji na temat jakości usług będą opinie znajomych lub współpracowników – do opinii pochodzących z for internetowych warto podejść z dużym dystansem, gdyż nigdy nie wiadomo, kto tak naprawdę jest ich autorem. Innym dobrym wyznacznikiem renomy firmy jest flota samochodów, którymi dysponuje lub jej staż na rynku.