18 października 2017

Kategoria:
Moda

Jak wybrać dobrą kurtkę motocyklową?

Wybór kurtek motocyklowych jest bardzo duży. Podstawowe pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć brzmi – czy chcemy mieć kurtkę skórzaną, czy z tekstyliów. Podpowiadamy, jak wybrać kurtkę motocyklową, która będzie nie tylko wygodna, ale także dopasowana do charakteru naszej maszyny.

Wybór pomiędzy skórą a tekstyliami zależy od charakteru jazdy na motocyklu. Jeśli kochamy duże, niskie i szerokie maszyny, nawiązujące do amerykańskich tradycji drogowych, to skóra będzie do nas pasować idealnie. Do jazdy turystycznej albo szaleństw na motorze lepiej sprawdzi się kurtka tekstylna. Oczywiście możemy też mieć w szafie obie te kurtki, które będziemy zmieniać w zależności od pogody, trybu jazdy i pomysłu na przejażdżkę.

Jak dobrze dobrać kurtkę?

  • Najpierw musisz poznać swój rozmiar. Warto przymierzyć kilka różnych modeli kurtek motocyklowych, żeby wybrać ten, który najlepiej leży. Potem, porównaj ceny w Internecie i zamów model, który najbardziej Ci się podoba.
  • Kurtkę zawsze kupuj ze spodniami, wtedy masz pewność, że Twój strój będzie do siebie pasować i każda jego część da się ze sobą spiąć.
  • Podczas mierzenia kurtki, wyciągnij ręce do przodu, ważne jest, aby rękawy nie odsłaniały nadgarstków.
  • Pamiętaj, że kurtka powinna przylegać do ciała, ale nie może go krępować. Nie powinna też ograniczać swobodnego oddychania ani niczego uciskać.
  • Każdy model kurtki musi mieć ochraniacze – na łokcie i na plecy. Jeśli w wybranej przez Ciebie kurtce nie są one zbyt dobre, możesz pomyśleć o dodatkowej ochronie, jak np. żółwik.
  • Warto, żeby kurtka posiadała solidną wewnętrzną kieszeń na dokumenty i głębokie, pojemne kieszenie zewnętrzne, gdzie schowasz telefon, klucze itd.
  • W przypadku kurtki tekstylnej, sprawdź jej membranę, czy wszystkie suwaki mają dodatkową, zapinaną na napy, listwę chroniącą przed wodą.
  • Jeśli nie masz doświadczenia, porozmawiaj z kolegami motocyklistami albo przejrzyj wątki o kurtkach motocyklowych na forach internetowych, znajdziesz tam mnóstwo informacji, ułatwiających dobry wybór.
  • Bardzo ważny jest kolor. Specjaliści sugerują jasne odcienie strojów i białe kaski, ponieważ zwiększają widoczność na szarej nawierzchni.

Nie zapomnij o bezpieczeństwie

Jak dodaje pracownik firmy POLKOM – Nie zapomnijmy, że ubranie do jazdy pełni kluczową rolę w ochronie ciała kierowcy. Dlatego, nie powinniśmy oszczędzać na własnym bezpieczeństwie. Lepiej zainwestować niż potem leczyć poważne obrażenia zostawiające blizny. Wybierając dobrą kurtkę pamiętajmy również, że powinna być bardziej funkcjonalna niż ładna.

Wiemy, że każdy motocyklista chce wyglądać świetnie, ale nie zapomnij, że powinieneś dbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Dlatego, podczas zakupu kurtki zawsze wyżej stawiaj jej jakość niż wygląd.