27 stycznia 2021

Kategoria:
Moda

Wybór odblasków dla dziecka. Na co zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo dziecka jest sprawą najważniejszą dla każdego rodzica. Wybór i zakup odblasków jest tanim i skutecznym sposobem na to, by było ono widoczne po zmroku na ulicy. Niestety, piesi są szczególnie narażeni na drodze, przy ograniczonej widoczności nawet przejście przez pasy czy poruszanie się po chodniku może być ryzykowne. W takiej sytuacji odblaskowy gadżet przy ubraniu może uratować zdrowie, a nawet życie dziecka – zarówno malucha, jak i nastolatka.

Dobre odblaski, czyli jakie?

Rodzice, którzy kupują pierwszy raz w życiu odblaski dla swojej pociechy, mogą stanąć przed nie lada wyzwaniem, bowiem w sprzedaży jest wiele takich produktów. Nie warto kierować się przy zakupie pierwszym wrażeniem, ale raczej należy zwrócić uwagę na to, czy mamy do czynienia z produktem solidnie wykonanym, o odpowiedniej jakości. Gadżet z odblaskiem powinien być też łatwy w użytkowaniu, zwłaszcza jeśli będzie zdejmowany samodzielnie przez dziecko. Bezpieczniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla malucha, będzie odblask na trwale umocowany do kurtki czy tornistra. Szukając niedrogich produktów z tej kategorii, pamiętajmy, że dobry odblask powinien posiadać stosowne atesty i być dopuszczony do użytku, dlatego cena przy jego wyborze nie może być dla rodzica najważniejszym kryterium. Warto też sprawdzić, czy dany odblask będzie dobrze widoczny: na pewno im będzie większy, tym większa szansa, a dziecko zostanie zauważone na drodze przez rowerzystów i kierowców. Ma to znaczenie szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy wcześnie zapada zmrok i samodzielny powrót dziecka ze szkoły może już być związany z zagrożeniami.

Najbardziej popularne gadżety odblaskowe

Popularnym gadżetem dla dzieci i dorosłych jest kamizelka odblaskowa. Taki dodatek doskonale sprawdzi się na wszelkie wyjścia po zmroku – jazdę na rowerze, spacery, przedszkolne i szkolne wycieczki, i tym podobne okazje. Kamizelki takie powinny odpowiadać wymogom normy EN 1150 oraz posiadać wystarczająco szerokie pasy tkaniny fluorescencyjnej, istotna jest też ich trwałość i odporność, w końcu użytkowane będą w różnych warunkach atmosferycznych. Wybierając kamizelkę odblaskową dla dziecka, warto zwrócić uwagę na dogodny dla niego sposób jej zakładania i zapinania. Dotyczy to zwłaszcza maluchów. Dzięki dostępnym rożnym kolorom kamizelek można łatwo wybrać taką, która się spodoba dzieciom – i dziewczynkom, i chłopcom. Innym popularnym rozwiązaniem są opaski odblaskowe – wygodne w codziennym używaniu i niekrępujące ruchów. Po przyjściu do szkoły czy do domu można je schować do plecaka. Do kurtki czy tornistra można przypiąć też zawieszkę odblaskową, które sprawi, że dziecko będzie widoczne po zmroku. Są to produkty tanie, więc nawet zakup kilku takich zawieszek nie będzie dużym wydatkiem dla rodzica. Dla młodszego dziecka lepiej wybrać zawieszkę z miękkiego materiału, natomiast dla starszaka – twardą. Ciekawe, ładne wzory zawieszek dostępnych m.in. w kształtach ulubionych zwierzątek czy pojazdów z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Bardzo praktycznym gadżetem są czapki z daszkiem wyposażone w elementy odblaskowe. Nie tylko chronią one przez jesiennym czy wiosennym chłodem, ale zapewniają też dzieciom lepszą widoczność w czasie, gdy mrok zapada wcześniej. Jakie jeszcze ciekawe propozycje znajdziemy wśród odblasków dla najmłodszych?  Warto jeszcze wspomnieć o chustach odblaskowych, które – podobnie jak czapka – zabezpieczą przed chłodem. Z kolei worek odblaskowy może być świetnym zakupem dla przedszkolaka. Wygodnie pomieści on w nim wszystkie swoje przydatne na co dzień przybory. Ciekawym i praktycznym artykułem są również szelki odblaskowe. To łatwe w zakładaniu i wygodne w noszeniu elementy stroju, w asortymencie sklepów takich jak kamizelkaodblaskowa.pl dostępne są zarówno miniszelki dla najmłodszych dzieci, jak i większe szelki bez gumek dla uczniów.