zegarek
24 października 2016

Kategoria:
Moda

W jakich sytuacjach lepiej zrezygnować z noszenia zegarka?

Bez zegarka jak bez ręki. Często czujemy się kompletnie ubrani dopiero wtedy, gdy znajduje się on na naszym nadgarstku. Istnieją jednak sytuacje, w których lepiej go nie zakładać, albo przynajmniej schować do kieszeni, jeżeli w pośpiechu i siłą odruchu zapniemy go na ręce. Nie wszystkie z nich są tak oczywiste, jak by się mogło wydawać, dlatego też poniżej – krótka ściągawka.

Sport

Gama modeli sportowych zegarków jest obecnie tak szeroka, że nie trzeba rezygnować z ich zakładania nawet wtedy, gdy uprawiamy sporty mocno ekstremalne.

Wytrzymałość na wodę, ciśnienie, wstrząsy i wahania temperatur… Parametry można dobrać do preferowanej dyscypliny, a zegarek stanie się wówczas elementem sportowego wyposażenia – mówi przedstawiciel sklepu Demus-Zegarki.pl.

Jeżeli mimo zapewnień producenta odczuwamy niepokój na myśl, że wykosztowaliśmy się na zegarek, któremu mogłoby się jednak coś stać, zostawmy go w domu i nie zaprzątajmy sobie tym głowy. No, chyba że to właśnie od tego skacze nam adrenalina, której w sporcie szukamy…

Paradoksalnie forma ruchu, w której lepiej jest z noszenia zegarka na ręce zrezygnować, to ta, w której ryzyko zniszczenia go jest niemal równe zeru. W tym przypadku chodzi jednak nie o to, by był bezpieczny, ale przede wszystkim o wygodę i swobodę ruchów, których wymaga… joga. Wiedzeni ciekawością sprawdziliśmy, czy może pojawiły się już zegarki dla fanów tej dyscypliny, i owszem – pojawiły się. Są ozdobione mantrami albo hinduskimi wzorkami, cechuje je lekki, minimalistyczny design, jednak nadają się do noszenia tylko przed treningiem lub po nim, zdecydowanie nie w trakcie.

Elegancja Francja

Jeżeli zaopatrzyliśmy się w porządny zegarek sportowy i jest to jedyny rodzaj tej praktycznej ozdoby, jaki posiadamy, sytuacji, w których nie możemy go założyć, jest niestety o wiele więcej. Nie nadaje się on bowiem do stylizacji klasycznych, formalnych i eleganckich. Dobry garnitur, wysokiej klasy koszula albo zwiewna sukienka i potężny sportowy zegarek na przegubie rzadko kiedy wyglądają dobrze w połączeniu. W drugą stronę, czyli gdy zakładamy elegancki zegarek do luźnego ubioru, też sprawia to cokolwiek dziwne wrażenie, ale bywa nieco bardziej dopuszczalne. No, powiedzmy…

Istnieje jednak co najmniej jedna sytuacja, w której wytwornego zegarka lepiej nie zakładać nawet do wytwornego garnituru. Sytuacją taką jest ślub. Nadzór nad przebiegiem wszystkiego, co ma w tym i tak pełnym napięć dniu przebiec, pozostawmy drużbom, sami zaś skupmy się na ceremonii, naszej drugiej połówce, gościach i dobrej zabawie. Poza tym – jak postrzegany będzie np. pan młody, który w dniu ślubu spogląda co chwila na swój zegarek…

Kiedy jeszcze?

Do sytuacji, w których lepiej zrezygnować z noszenia zegarka, zaliczają się również różnego rodzaju prace, np. domowe, z użyciem detergentów i innych środków chemicznych, bo mogą wywołać nieodwracalne zmiany w materiałach, z których jest wykonany zegarek, jak również uszkodzić jego mechanizm, przedostając się do środka. Także gdy wybieramy się na egzotyczną wycieczkę w rejony, o których wiemy, że bywa tam różnie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo osób i mienia, nie ryzykujmy i zostawmy zegarek w domu. Zwłaszcza jeśli był na tyle drogi, by stanowić pokusę dla złodzieja czy pretekst do zaczepki, a także by sprawiła nam przykrość jego nagła utrata.