odziez patriotyczna barwy narodowe polska nadruki na odziezy
16 września 2020

Kategoria:
Moda

W czym tkwi sekret fenomenu koszulek ze wzorami patriotycznymi?

Biało-czerwone barwy, orzeł w koronie czy skrzydła husarii – te  motywy nieodłącznie kojarzą się z Polską tradycją i historią. Dzisiaj takie symbole może zobaczyć nie tylko od święta, ale też na co dzień. Wszystko za sprawą odzieży patriotycznej, która coraz częściej pojawia się na ulicach, w sklepach, a nawet na wybiegach. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza koszulki ze wzorami patriotycznymi. Skąd wzięła się moda?

Na ulicach, stadionach i wybiegach

Symbole patriotyczne dotychczas kojarzyły się z obchodami świąt narodowych, dzisiaj jednak towarzyszą nam w codziennych czynnościach. Osoby dumnie noszące odzież patriotyczną można bowiem spotkać na każdym kroku, niezależnie od okazji. Dzisiaj koszulki z biało-czerwoną flagą czy wizerunkami polskich bohaterów chętnie zakładamy nie tylko na bardziej formalne okazje, ale też na zakupy, do parku i pracy, a nawet na siłownię. To również nieodłączny element wyposażenia każdego kibica, który wspiera polskie drużyny sportowe. Jak się okazuje, tego typu odzież swego czasu cieszyła się nawet ogromną popularnością wśród celebrytów – gwiazd kina i muzyki, a to za sprawą projektantów chętnie sięgających po polskie symbole narodowe, które zagościły na wybiegach mody, a przez to także w sklepach. Patriotyczna odzież cieszy się uznaniem także wśród niektórych polityków i sportowców.

Duma i tradycja

Odzież z patriotycznymi wzorami, w tym koszulki, które dostępne są np. w sklepie NaszeNadruki.pl, zawdzięczają swoją ogromną popularność nie tylko upowszechnieniu się symboliki narodowej wśród znanych osób, ale też zmianie postaw i priorytetów wśród Polaków. Dzisiaj coraz częściej wyzbywamy się bowiem kompleksów i nie jesteśmy tak “zapatrzeni” na Zachód, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Coraz bardziej doceniamy wyjątkową historię naszego narodu i jego cechy, zwłaszcza odwagę i niezłomność w walkach o wolność i niezależność, które przyszło nam toczyć na przestrzeni wieków. Nie wstydzimy się swojej narodowości, wręcz przeciwnie, odczuwamy dumę z naszego dziedzictwa i bogatej tradycji kulturowej. Nadruki patriotyczne na odzieży pozwalają wyrazić siebie i podkreślić swoje przywiązanie do ojczyzny. Na koszulkach obok uniwersalnych symboli folkowych i wzorów polskiej flagi często pojawiają się motywy nawiązujące do najważniejszych wydarzeń i postaci w historii naszego kraju, np. do Powstania Warszawskiego czy życiorysów Żołnierzy Wyklętych – bohaterów, którzy kontynuowali walkę o polską niepodległość po II wojnie światowej. Takie ponadczasowe wzornictwo cieszy się ogromną popularnością w różnych grupach wiekowych, zwłaszcza wśród młodych osób dumnych ze swojej tożsamości narodowej.