16 maja 2019

Kategoria:
Moda

Tatuaż kolorowy czy czarny – jaki wybrać?

Bardzo istotną kwestią dla każdego przyszłego posiadacza tatuażu jest bez wątpienia jego kolor. Każdy, kto planuje wykonać tatuaż, zastanawia się nad tym problemem – tatuaż kolorowy, a może jednak czarny? Które z nich prezentują się lepiej? Wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych upodobań. Co przemawia na korzyść kolorowych i czarnych tatuaży? Które z nich są bardziej popularne?

Czarny czy kolorowy – jaki tatuaż jest lepszy?

Należy zauważyć, że tak naprawdę każdy ma własne preferencje dotyczące tatuaży. Wiele osób poszukuje nie tylko odpowiedniego wzoru, ale też przywiązuje wysoką wagę do stylu, w jakim będzie wykonany oraz kolorystyki. Przez wiele lat zdecydowanie większą popularnością cieszyły się tatuaże wykonywane wyłącznie przy użyciu czarnego tuszu.
Z biegiem czasu i rozwojem nowych możliwości chętnie zaczęły być wybierane tatuaże kolorowe. Nie tylko o mocnych, nasyconych barwach, ale także delikatne pastelowe – na nie stawiają głównie kobiety.

Tatuaże kolorowe – jakie mają zalety?

Używając kolorowego tuszu, można osiągnąć niesamowity efekt praktycznie w przypadku każdego wzoru, nawet tego najmniejszego. Wiele projektów tatuaży bazuje właśnie na grze kolorów – bez nich stałyby się nudne i mało atrakcyjne. Przykładem są tatuaże kwiatowe. To właśnie tam warto postawić na kolory. Zarówno mocne, wyraziste barwy, jak i te pastelowe, rozmyte pozwolą uzyskać spektakularny rezultat. Co więcej, użycie kolorowego tuszu pozwala na dużo łatwiejsze osiągnięcie efektu trójwymiarowego – co jest szczególnie istotne w przypadku wzorów kwiatowych i roślinnych. Kolory mogą mieć też inne, niebanalne zastosowanie. Jak podkreśla specjalista z Salonu Tatuażu Artystycznego Monaché Ink:

Kolorowy atrament jest obecnie coraz częściej wykorzystywany do wykonywania plam, które otaczają prosty wzór wykonany czarną kreską. Dzięki takiemu artystycznemu zabiegowi można uzyskać bardzo ciekawy i modny efekt tak zwanej akwareli (watercolor). Podobną techniką można też wykonywać tatuaże całkowicie pozbawione tradycyjnego czarnego konturu.

Tatuaże czarne – stale w modzie

Tatuaże czarne wciąż są jednymi z najbardziej popularnych. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie klasycznego wykończenia, które sprawdza się w większości wzorów wykonywanych w salonach. Pomimo zmian w trendach, to właśnie czarne tatuaże cieszą się w dalszym ciągu bardzo dużym zainteresowaniem. Doświadczony artysta wykona precyzyjne cieniowanie i inne zabiegi, które zapewnią mu rewelacyjny wygląd. Niewątpliwą zaletą tego typu wzorów jest fakt, że tusz utrzymuje się w skórze zdecydowanie dłużej, niż w przypadku tatuaży kolorowych, które z biegiem czasu bledną i stają się zdecydowanie mniej intensywne. Tatuaże wykonane bez użycia dodatkowych kolorów są bardzo widoczne zarówno u osób z jasną, jak i ciemną karnacją.

Wybór tatuażu kolorowego lub czarnego jest kwestią indywidualną. Należy jednak pamiętać, że udając się do profesjonalnego studia, warto posłuchać rad tatuatora. Specjalista wie, jak uzyskać najlepszy efekt i stworzyć prawdziwe dzieło sztuki na skórze. Nie wszystkie wzory prezentują się bowiem tak samo pięknie w czerni, co w kolorze.