dwie kobiety przebrane na imprezę
18 stycznia 2022

Kategoria:
Moda

Stroje karnawałowe polecane miłośnikom lat osiemdziesiątych

Wielu z nas z sentymentem wspomina lata 80 – zarówno Ci, którzy mogli tego magicznego czasu doświadczyć na własnej skórze, jak i zafascynowani pasjonaci tamtego okresu. Dlaczego zatem nie wybrać stroju w klimacie lat 80 na imprezę w nadchodzącym karnawale? Jeśli szukasz pomysłów na to, jak skompletować takie przebranie, zapraszamy do lektury naszego dzisiejszego artykułu!

Kolory i blask, czyli strój lata 80 na karnawał!

Zastanawiasz się, jak się przebrać na imprezę karnawałową i jakie elementy powinien zawierać strój lata 80?  Śpieszymy z pomocą!

  • Strój disco

Jeśli zdecydujesz się na strój disco, koniecznie postaw na kolory, wzory i błyszczące materiały. Mężczyźni mogą wybrać cekinowe marynarki, a kobiety kolorowe legginsy lub rajstopy oraz sukienki w zwierzęce wzory. Nie mniej charakterystyczny jest odblaskowy ortalionowy dres!

  • Strój rockowy

Nie zapominajmy o rockowym wydaniu! Strój lata 80 powinien kojarzyć się nie tylko z erą disco, ale również buntem i popularnymi kawałkami Bon Jovi czy Guns’n’roses. Zwieńczeniem rockowego stroju, na przykład ramoneski i koszulki z logo zespołu, może być rockowa peruka czy rajstopy kabaretki.

  • Strój fitness

Lata 80 chyba każdemu kojarzą się z kolorowymi rajstopami i założonymi na nie body. Do tego luźne, sportowe podkolanówki i adidasy. Włosy wystarczy związać w luźny kucyk i nie zapomnieć o opasce lub grubej frotce.

Przebrania karnawałowe dla dorosłych

Bez wątpienia strój lata 80 to doskonałe przebranie karnawałowe dla dorosłych, którego pozazdroszczą wszyscy inni uczestnicy imprezy! W końcu era disco, kolorowe stroje czy błyszczący ortalion jak nic innego nadają się na taką imprezę! Jak to się stało, że tego typu kostiumy to popularniejsze przebrania karnawałowe damskie i męskie wśród osób w każdym wieku? O ich fenomenie opowiada pracownik sklepu MixParty – przebrania karnawałowe dla dorosłych i dzieci:

Lata 80 były pełne kolorów. Może teraz kojarzy się to z kiczem, ale wtedy fiolet, róż, srebro, złoto, intensywny żółty to było coś! Abstrakcyjne wzory, połyskujące materiały, dżinsowe kurtki i spodnie o prostym kroju, a wszystko to podkreślone białymi skarpetkami wylansowanymi przez Michaela Jacksona. Wśród młodych ludzi jest wielu pasjonatów tamtych czasów, a ci nieco starsi, którzy mieli przyjemność przeżyć lata 80 na własnej skórze z sentymentem myślą o modzie z tamtych czasów. Dlatego właśnie stroje z lat 80 cieszą się tak ogromna popularnością.

Potrzebujesz stroju na imprezę w stylu lat 80? Koniecznie postaw na jedną z modowych tendencji: strój disco, rock lub fitness!