30 kwietnia 2017

Kategoria:
Moda

W jaki sposób dobrać właściwy rozmiar biustonosza

Kobieto! Dbasz o siebie i starasz ubierać się modnie? Na pewno dzięki temu czujesz się lepiej i jesteś dobrze postrzegana wśród znajomych. Ale czy pamiętasz o właściwym dobraniu rozmiaru biustonosza? Biorąc pod uwagę fakt, że większości przedstawicielek płci pięknej trudno jest wybrać odpowiedni rozmiar, to upewnij się, czy też należysz do tej grupy. Jeśli masz wątpliwości, sprawdź, jak dobrać właściwy biustonosz.

75B, 80C a może 90E? – Poznaj swój rozmiar!

Dobranie właściwego rozmiaru biustonosza pozwoli na uniknięcie niewygody i wszelkiego rodzaju problemów estetycznych. W tym celu zmierz obwód pod biustem. Możesz to zrobić miarką krawiecką, układając ją dosyć ciasno, poziomo pod piersiami, najlepiej na wdechu. Następnie odczytaj wynik i – zaniżając – zaokrąglij go do pełnej „piątki”, np. mając 72 do 70 cm, a 76 do 75 cm. Wiedząc już jaki powinien być obwód stanika (aby mocno się trzymał, a jednocześnie nie utrudniał oddychania) – czas na dobranie odpowiedniej miseczki. W tym celu musisz zmierzyć obwód w biuście. Ułóż miarkę luźno i poziomo na wysokości brodawek i zapisz wynik. Kolejnym krokiem – po wykonaniu wymiarów – będzie skorzystanie z tabeli rozmiarów lub specjalnego kalkulatora, które są dostępne w sieci. Musisz odszukać w rubryce wartość Twojego obwodu pod biustem (wyrażona liczbą) i dobrać rozmiar miseczki oznaczonej literą (w niektórych tabelach trzeba obliczyć różnicę obwodu pod biustem i obwodu w biuście). Dzięki temu poznasz Twój odpowiedni rozmiar. Dla przykładu rozmiar 75B oznacza, że Twój rozmiar pod biustem wynosi 75 z miseczką B. Pamiętaj jednak, że tabela jest jedynie punktem wyjścia do tego, żebyś orientacyjnie wiedziała o jaki rozmiar powinnaś zapytać w sklepie, zaś ostatecznie zdecydujesz po zmierzeniu biustonosza.

Prawidłowo dobrany biustonosz, czyli…

Taki, w którym będziesz się czuła wygodnie, a Twój biust zostanie w odpowiedni sposób wyeksponowany. Przymierzając stanik pamiętaj o tym, aby:

  • zapiąć go na najluźniejszą haftkę;
  • po jego zapięciu, ułożyć piersi w miseczkach;
  • miseczki gładko leżały na piersiach – nie powinny się marszczyć;
  • wyregulować ramiączka tak, aby lekko unosiły piersi, nie zsuwały się z ramion i nie były za ciasne, a dzięki temu piersi będą ładnie uniesione;
  • sprawdzić jego prawidłowe ułożenie w ruchu, tzn. zrób kilka skłonów i skrętów, dzięki czemu na pewno wybierzesz go właściwie;
  • mieć wyprostowane plecy.

Dzięki dobraniu odpowiedniego biustonosza – co naprawdę nie jest trudnym zadaniem – zyskasz wygodę, lepsze samopoczucie i zgrabniejszą sylwetkę. Pamiętaj również o tym, że raz zmierzony rozmiar może ulec zmianie, choćby pod wpływem stosowanych diet.