31 stycznia 2020

Kategoria:
Moda

Skąd pochodzi odzież używana? Najpopularniejsze kierunki

Kupowanie odzieży używanej jest bardzo modne, bo nie tylko pozwala nosić wysokiej jakości, markowe ubrania, które są dostępne za niewielkie pieniądze, ale także przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Do polskich hurtowni oraz sklepów trafia odzież używana z kilku krajów m.in. ze Szwecji i z Norwegii. Import odzieży używanej z tych krajów pozwala zaoferować kupującym ubrania w niemal idealnym stanie.

Skąd importowana jest do Polski odzież używana?

W ostatnich latach import odzieży używanej przeszedł wiele zmian. Ciesząca się niegdyś ogromną popularnością odzież z Anglii, Niemiec oraz Irlandii stała się nieco mniej popularna ze względu na znacznie wyższą jakość i bardzo dobry stan ubrań importowanych ze Szwecji, a także z Norwegii. W krajach tych wyjątkowo popularne jest częste odświeżenie garderoby i oddawanie niemal nowej odzieży w celu zrobienia miejsca w szafie. Odzież używana z krajów skandynawskich dostępna jest w wielu polskich hurtowniach, skąd trafia do sklepów, a następnie szaf Polek i Polaków. Noszenie odzieży używanej oraz otwieranie stacjonarnych i internatowych sklepów, w których można ją kupić, staje się nie tylko sposobem na modny wygląd i oszczędności, ale także pozwala rozkręcić dobrze prosperujący biznes.

Odzież z drugiej ręki trafia do Polski z różnych krajów. Najczęściej importowana jest z Anglii, Niemiec, Irlandii, Szkocji, Szwecji oraz Norwegii. W każdym z tych krajów pozyskiwana jest w podobny sposób, ale może się różnić m.in. jakością. Importerzy odzieży używanej, którym zależy na zadowoleniu ich klientów, dbają o to, aby do ich hurtowni i sklepów trafiała jedynie wyselekcjonowana i nadająca się do długotrwałego użytkowania odzież. Wszystkie ubrania, które nie nadają się do użytku, przeznaczane są na czyściwo – wyjaśnia specjalista z firmy KM Textile z Przemiarowa.

Jak pozyskiwana jest odzież, która trafia do hurtowni?

W zależności od kierunku, z którego importowana jest odzież, może cechować się ona różną jakością. Odzież pochodząca z Anglii najczęściej pozyskiwana jest podczas zbiórek typu „door to door”, z kontenerów na używane ubrania oraz ze sklepów, które oferują gotówkę za używaną odzież. W przypadku ubrań importowanych z Anglii przeważa odzież ze znanych sklepów z galerii handlowych, wśród której mogą znaleźć się także luksusowe ubrania od znanych projektantów. Podobnie pozyskiwana jest odzież w przypadku importu z Irlandii oraz Niemiec. Odzież importowa na z krajów skandynawskich m.in. ze Szwecji i z Norwegii także pozyskiwana jest z bezpośrednich zbiórek oraz z kontenerów. W większości są to markowe ubrania w bardzo dobrym stanie, które cechują się ciekawym wzornictwem i doskonałą jakością tkanin, dzięki czemu zakup odzieży używanej pochodzącej z tych krajów pozwala zaoferować klientom modne, wygodne i trwałe ubrania, które są zgodne z obowiązującą modą.